#Букви поспілкувалися з організатором Kyiv Food and Wine Festival Сергієм Клімовим, який розказав про історію виникнення символу фестивалю – Коркмена, про те, що очікувати відвідувачам від Школи сабражу та про новий рекорд Kyiv Wine Run до початку самого забігу.

 

1. Символ фестивалю – Коркмен. Розкажіть про історію цього героя.

Коркмена для нас створила креативна агенція MullenLowe Adventa, з якою співпрацює моя колега по фестивалю Віка Макарова (власне, саме вона запропонувала залучити агенцію до проекту). Нам довелось робити складний вибір, оскільки всі варіанти концепції, запропоновані креативною командою, були дуже крутими. Але Коркмен запав у душу одразу – і нам, і, сподіваюсь, гостям фестивалю. Цього кумедного чувака зробили вручну із корку, шматочків сиру та крафтового паперу, для кожної події фестивалю розробили та відзняли окремий міні-сюжет за участі Коркмена та інших персонажів (устриць, бігунів тощо) – все це ви можете побачити на Facebook-сторінці фестивалю. Коркмен уособлює все те, про що – наш фестиваль: вино, сир, фан.

2. Як ви формуєте партнерську сітку виноробів та виробників сиру?

Методологія однакова в обох випадках, і її можна поділити на кілька етапів. Частину учасників ми вже знаємо особисто, впевнені у їх винах та сирах, і з радістю запрошуємо на фестиваль. Інша частина або реєструється самостійно і проходить дегустаціний відбір (ми куштуємо продукт перед тим, як його представляти на фестивалі), або ми самі знаходимо цікавих представників і запрошуємо їх персонально.

 MG 7182

3. Розкажіть про Школу сабража – що це і для кого?

Школу сабражу ми запровадили на 11-му фестивалі. Ми трішки побрейнштормили, надихнулися сабражами Олега Кравченко (кращий сомельє України 2011 року та співвласник WIN Bar) і зрозуміли, що це може стати дуже цікавою активністю для гостей. Це незвично, дуже ефектно і запамятовується на все життя! Кожен любитель вина хоча б раз у житті має відтяти пляшці ігристого корок за допомогою довгого ножа або шаблі!

4. Як взяти участь в устричному батлі?

Найголовніше – любити устриці. Навіть якщо ви не вмієте їх відкривати, на Устричному батлі вас навчать це робити, паралельно налиють келих ігристого, а якщо ви видкриєте 5 устриць швидше за всіх, в подарунок отримаєте ще цілий ящик. А взяти учать дуже просто – потрібно придбати квиток на сайті “Карабасу” або на місці прямо у касі і далі слідувати за вказівками у поштовій скриньці або флаєрі.

 MG 7073 1

5. Скільки участнків вже зареєструвалося на пробіг Kyiv Wine Run? Як забіг проходив минулого року?

Цього року у нас 440 учасників, і це наш новий рекорд. Минулого року кількість була майже у двічі нижчою. Ця подія дуже популярна, і не тільки серед бігунів: багато учасників вдягаються у абсолютно неймовірні костюми. Скажімо так, крабами, єдинорогами та людиною-телевізором нас уже не здивуєш. Для додаткової мотивації бігуни пригощаються вином від партнерів фестивалю на піт-стопах, що встановлені не тільки на фініші, а й протягом всього 5-кілометрового маршруту.

6. Що цікавого розкажуть винні сомельє на своїх майстер-класах, до яких актвностей рекомендуєте долучитить?

Школа вина, що працює на фестивалі – це educaton-формат, що набуває все більшої популярності кожного року. Цього разу ви зможете відвідати лекції і дегустації від дипломованого винороба та винного експерта Маші Скорченко, засновника Школи сомельє Віталія Ковача, бренд-амбасадора “Інкерман” Євгена Сегана, сировара Ольги Терницької та інших цікавих експертів.

7. Як відбуватиметься Uwines Awards? Хто буде у журі?

 MG 7625

Uwines Awards – це найвища нагорода в українському виноробстві. Цього року на конкурс надіслано 91 вино від 27 учасників з усієї країни, а пройде він у ресторані Odessa. Жюрі поділене на дві великі групи: у першій – професійні сомельє (ми співпрацюємо з Асоціацією Cомельє України), у другій – аматори, котрих ми обрали для внутрішніх дегустацій у Like a Local’s wine bar. Оцінка формується як середній бал між експертами та любителями, і цим конкурс також не схожий на інші. Чекаємо, що скажуть експерти та поціновувачі, і запрошуємо вас познайомитись із цими та іншими цікавими винами та сирами на 12-му Kyiv Food and Wine Festival.