Сегодня, 23 мая, в Украине отмечают День морской пехоты.

Соответствующее поздравление опубликовало командование операции Объединенных сил (ООС).

“От имени командования Объединенных сил и от себя лично искренне поздравляю вас с Днем морской пехоты Украины. Не случайно, что в 1918 году, в первый же месяц существования украинского государства под руководством Павла Скоропадского, было принято решение о формировании бригады морской пехоты. А в 1992 году, через несколько месяцев после референдума о подтверждении Акта провозглашения независимости Украины, первые подразделения морской пехоты приняли присягу на верность украинскому народу. Ваш род войск всегда был и остается гарантией суверенитета нашего государства”, – сказал командующий Объединенных сил генерал-лейтенант Александр Сирский.

Привітання Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Сирського з Днем Морської піхоти України #ООС #операція_ОС #Морська_піхота #Вірний_завжди Шановні морські піхотинці! Від імені командування Об’єднаних сил та від себе особисто щиро вітаю Вас із Днем Морської піхоти України. Не випадково, що 1918 року, у перший же місяць існування Української держави під керівництвом Павла Скоропадського, було прийнято рішення про формування бригади морської піхоти. А в 1992 році, за кілька місяців після референдуму про підтвердження Акту проголошення незалежності України, перші підрозділи морської піхоти склали присягу на вірність українському народові. Ваш рід військ завжди був і залишається гарантією суверенітету нашої держави. До Морської піхоти завжди вступали не просто воїни, – а еліта з їх числа. Ваші завдання – серед найважчих. На Вашу долю випадають найскладніші випробування. Тому що Ви – серед найкращих. Морську піхоту бояться вороги! З морською піхотою рахується світ! Ви – сила, яку ніхто і ніколи не зможе ігнорувати! Співчуття та шана рідним і близьким морських піхотинців, які віддали у боротьбі за незалежність України найдорожче – своє життя. Ми ніколи їх не забудемо! Воїнам та ветеранам Морської піхоти дякую за надскладну службу, абсолютну самовідданість, героїзм, стійкість, і професіоналізм. Бажаю Вам міцного флотського здоров’я, удачі в бою, щастя в житті, злагоди в родині, успіхів у кар’єрі, а головне, щоби у Ваших рядах завжди було без втрат. Вірний завжди! Слава Україні!

Опубліковано Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation Середа, 22 травня 2019 р.

Моряки-черноморцы активно подхватили волну украинизации в 1917 году в армии и на флоте бывшей Российской империи. Первой на Черноморском флоте украинизировалась береговая часть – севастопольский полуэкипаж под командованием подполковника Владимира Савченко-Бельского.

Офицеры и матросы севастопольского флотского полуэкипажа сформировали Отдельный морской курень имени Петра Сагайдачного, который отбыл из Крыма на усиление гарнизона в Киеве. Воины куреня приняли участие в боях с большевиками на киевских улицах в феврале 1918 года.

Стоит отметить, что 23 мая 2018 года Президент Украины Петр Порошенко подписал указ о праздновании Дня морской пехоты 23 мая. Порошенко тогда подчеркнул, что этот день будет праздноваться на государственном уровне.

В Украине утвердили новый цвет беретов украинского морпеха.
в 2018 году в Украине отмечали 100-летие создания морской пехоты.