От трех до восьми лет может грозить двум патрульным полицейским из Львова, которых прокуратура подозревает в превышение служебных полномочий за задержание нарушителя, отказывавшегося предъявить документы.

Об этом идет речь в сообщении на странице Патрульной полиции в Facebook.

Так, 5 декабря 2015 года львовские патрульные остановили авто, которое проехало на красный сигнал светофора. Водитель отрицал факт нарушения и отказывался предъявлять документы. Его пассажирка посоветовала ему уехать, после чего водитель попытался сесть за руль. Полицейские задержали нарушителя. Он был доставлен в отделение полиции, где установили его личность, составили протокол за нарушение ПДД и админпротокол по статье 185 – злостное неповиновение законным требованиям патрульных.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Черновцах приняла присягу новая патрульная полиция

“Мы предоставили все доказательства суду первой инстанции, включительно с видеозаписями нагрудных камер. Судья Сыховского районного суда в постановлении отметил, что ознакомился с видео и увидел, что инспектор более 30 раз в течение 40 минут корректно озвучил требование предъявить документы, определенные п. 2.1 ПДД. Кроме того, водителю разъяснили, что он совершает административные правонарушения, и об ответственности за эти действия”, – сказано в сообщении.

Сыховский райсуд Львова признал мужчину виновным в злостном неповиновении законным требованиям патрульных. С нарушителя взыскали 136 грн. штрафа. Однако вскоре он подал апелляционную жалобу.

Апелляционный суд отменил постановление суда первой инстанции, а мужчина пожаловался в прокуратуру.

Прокуратура встала на его сторону, после чего патрульным было предъявлено подозрение в совершении уголовного преступления.

“Судом избрана мера пресечения – отстранение от службы на два месяца. Двум патрульным Львова, которые задержали водителя за злостное неповиновение, грозит заключение от 3 до 8 лет за якобы превышение служебных полномочий”, – сообщают в полиции.

Патрульна поліція вимагає об’єктивного розслідування

Перепост вітається!Двом патрульним поліцейським Львова можуть присудити від 3 до 8 років ув’язнення за нібито перевищення службових обов’язків. Патрульна поліція вимагає об’єктивного розслідування!Трохи історії: 5 грудня 2015 року львівські патрульні зупинили авто, яке проїхало на червоний сигнал світлофору. Водій заперечив порушення та відмовився пред’явити документи. На неодноразові вимоги патрульних (понад 30 разів) не реагував. На місце викликали слідчих, бо кермувальник не дав патрульним можливості переконатись, що документи справжні.Пасажирка заважала роботі патрульних і порадила йому поїхати. Після цього він швидко попрямував до автомобіля та намагався сісти за кермо. Чоловіка затримали та доставили у відділ поліції, де встановили його особу. Склали протокол за порушення ПДР. Також у відділі поліції склали адмінпротокол за статтею 185 – злісна непокора законним вимогам патрульних.Ми надали всі докази суду першої інстанції, включно з відеозаписами нагрудних камер. Суддя Сихівського районного суду у постанові зазначив, що ознайомився з відео і побачив, що інспектор понад 30 разів упродовж 40 хвилин коректно озвучив вимогу пред’явити документи, визначені п.2.1 ПДР. Крім того, водію роз’яснили, що він вчиняє адмінправопорушення та про відповідальність за ці дії.Сихівський районний суд визнав винним чоловіка у злісній непокорі законним вимогам патрульних. З нього стягнули 136 грн штрафу. Невдовзі правопорушник подав апеляційну скаргу.Однак, на нашу думку, Апеляційний суд не взяв до уваги докази та неправильно оцінив всі обставини справи – скасував постанову суду першої інстанції. Відтак, згаданий раніше чоловік поскаржився до прокуратури щодо перевищення влади та службових повноважень працівниками патрульної поліції.Патрульна поліція вимагає прозорого розслідування і готова співпрацювати зі слідством та надати всі матеріали по цій справі.Прокуратура підтримала заяву чоловіка. На цей час патрульним оголошено підозру про вчинення кримінального злочину. Судом обрано запобіжний захід – відсторонення від служби на 2 місяці. Двом патрульним Львова, які затримали водія за злісну непокору загрожує ув’язнення від 3 до 8 років за нібито перевищення службових повноважень.

Posted by Патрульна поліція України on Thursday, 7 April 2016

Напомним, ранее в Червонограде патрульные со стрельбой останавливали авто с пьяным водителем за рулем.