Про це свідчать дані дослідження Центру Разумкова, проведеного з 21 по 26 травня.

60% опитаних оцінюють економічну ситуацію як “дуже погану” або “досить погану”. Лише 5% — як “добру” або “дуже добру”. Ці оцінки є дещо кращими, ніж на початку року. Наприкінці січня-на початку лютого 69% опитаних оцінювали ситуацію як погану, і 2% — як добру.

Водночас рівень добробуту родини 14% оцінюють як “добрий” або “дуже добрий”. 36% оцінюють його як “дуже” або “досить” поганий, 48% — як “не поганий і не добрий”.  Так само як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо поліпшилася з початку року.

У швидкі зміни у цій сфері громадяни не надто вірять. Лише 12% опитаних вважають, що у найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на краще, 13% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини.

22% вважають, що у найближчі 3 місяці ситуація погіршиться, 18 очікують погіршення рівня добробуту їхньої родини. Однак найпоширеніша думка, що ситуація за 3 місяці істотно не зміниться  (відповідно 56% і 57% не очікують змін у цих сферах).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Дослідження проводилося за фінансової підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за свободу” в Україні.

  • Майже 55% українців помітили погіршення фінансового становища своїх родин за останні два роки – час президентства нинішнього глави держави Володимира Зеленського. Про це свідчать результати опитування Центру “СОЦИС” (SOCIS).