В Україні сьогодні, 24 серпня 2017 року, відзначають День Незалежності. Державне свято відзначається щороку на честь прийняття Верховною Радою УРСР постанови та Акту проголошення незалежності України.

Про це повідомляють “Букви”.

Уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року в день річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

“Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України”, – йдеться в тексті декларації.

Разом з тим 24 серпня 1991 року було прийнято постанову про проголошення незалежності України, яка набрала чинності відразу після прийняття, а також Акт проголошення незалежності України, тому виникла потреба змінити дату святкування Дня Незалежності України.

Головна подія святкування Дня Незалежності – військовий парад на Хрещатику. Перший парад до цієї дати було проведено в 1994 році.

Цього року участь у параді візьмуть військові з десяти країн, дев’ять із них – країни-учасниці НАТО. Свою попередню згоду про участь вже дали Великобританія, Латвія, Естонія і Грузія. Музичну складову урочистого заходу візьмуть на себе 500 музикантів зведеного оркестру.

В урочистих заходах візьмуть участь близько 4,5 тисяч військовослужбовців – представників Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, співробітників Національної поліції України. В пішому марші братимуть участь близько 3100 осіб і ще півтисячі – учасники військових оркестрів.

У четвер, 24 серпня, під час військового параду над Майданом Незалежності буде майоріти прапор Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та бойовий прапор Третьої залізної стрілецької дивізії УНР.

Усі охочі зможуть подивитися на виставку військової техніки, яку розмістять на території від Майдану Незалежності й до Європейської площі. Приблизно третина експонатів являтиме собою абсолютно нову техніку, яка ще не демонструвалася в Україні.

Після закінчення виставки (28 серпня) усю техніку доставлять в зону АТО.

24 серпня, в день 26-ї річниці незалежності, на киян та гостей столиці чекає безліч цікавих заходів. 

24 серпня з 13:00 до 17:00 на Літній естраді Міського саду (“Мушля”) в Центральному парку культури і відпочинку відбудеться головна культурно-мистецька акція “Мати Україно, ти одна у нас” за участю творчих колективів етнічних громад Києва. Там же ввечері 24 серпня (з 18:00) розпочнеться великий звітний концерт муніципальних творчих колективів. Така мистецька акція вже стала традиційною і відбуватиметься й у інших парках міста – Гідропарк, ім. М. Рильського, “Партизанська слава”, “Перемога”.

Окрім історичного центру, святкові заходи відбуватимуться й на лівому березі Дніпра. 26 серпня з 17:00 до 21:00 в парку “Перемога” виступатимуть професійні естрадні та оперні виконавці, студенти циркової та музичної академій, хореографічні колективи районів столиці.

Також у Києві з 23 до 25 серпня проходитимуть мистецькі фестивалі. А в музеї Івана Гончара на ярмарку народного мистецтва можна буде оглянути та придбати гончарні вироби, вишивані речі, взуття, а також поспілкуватися з народними майстрами та відвідати різноманітні майстер-класи.

У День Незалежності на Поштовій площі відбудеться фестиваль “Кримський дім об’єднує серця”, під час якого виступатимуть кримськотатарські артисти. Працюватимуть майстер-класи для дітей і дорослих, інтерактиви, зона фуд-корту національної татарської кухні, фотовиставка, експозиція дитячих малюнків, тематичні інсталяції та фотозони, присвячені Криму і татарському народу.

З нагоди Дня Незалежності в зоні АТО нагородили 1650 військових.