Представник ОБСЄ Тоні Фріш відвідав Макіївську колонію, яку контролюють проросійські бойовики.

Про це повідомила представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“Заслухали інформацію координатора ОБСЄ Фріша, який днями відвідав Макіївську колонію, де утримують наших військових – заручників, він зміг зустрітися з кількома хлопцями і побачити умови їхнього утримання”, – зазначила Геращенко.

При цьому Тоні Фріш не зміг відвідати інші в’язниці на окупованих проросійськими бойовиками територіях.

“Ми наполягаємо, щоб найближчим часом Фріш також відвідав в’язниці на окупованій Луганщині, а також тих заручників, які розташовані в інших, крім Макіївської, буцегарнях. Тим більше, що всі ці в’язниці залишаються закритими для всіх інших міжнародних гуманітарних та спостережних місій, в тому числі і МКЧХ. Також Фріш відвідав кілька українських тюрем”, – написала вона.

За її словами, щодо звільнення заручників, то українська сторона зробила конкретну пропозицію.

“Українська сторона зробила конкретну пропозицію: негайне звільнення всіх підтверджених осіб, але виключно тих, які підпадають під Мінські угоди. Ми закликали іншу сторону відмовитися від деструктивної позиції щодо вимоги звільнення осіб, які не мають жодного відношення до конфлікту на Донбасі, як то беркутівці чи терористи з Одеси та Харкова. Саме таку позицію озвучив Президент України і під час переговорів в “нормандському форматі”, її підтримують наші європейські партнери”, – зазначила Геращенко.

Геращенко

Бойовики “ДНР” погодилися виключити зі списку заручників, яких вони вимагають звільнити, 20 кримінальників.