Про це йдеться у зверненні до Олексія Данілова, повідомляють #Букви.

Підприємство зупинило збирання соняшника та кукурудзи. Керівництво зауважує, що це не поодинокий випадок в Україні, коли правоохоронні органи стають “збирачами” врожаїв.

У заяві до РНБО йдеться, що кілька днів тому на поле ДП “Агрогеофізика” (Балаклійський район, Харківська обл.) приїхало кілька нарядів поліції та зупинили збирання соняшника. Сільгосптехніка була вилучена без жодних підстав і причину цих дій жоден із правоохоронців не міг пояснити. Згодом Ізюмський міськрайонний суд Харківської області за клопотанням Ізюмської окружної прокуратури наклав арешт на майно, —  на посіви кукурудзи та соняшника загальною площею понад 1600 га.

На підприємстві зазначають, що рішення ухвалювалося  без участі в судовому засіданні представників власника посівів ДП “Агрогеофізика“.

“Суддя не мав права його без нас проводити, але це було проігноровано. Ізюмські районні прокурори дістали кримінальне провадження щодо державних невідомо яких осіб, які зловживають службовим становищем із метою отримання вигоди від передачі у володіння землі. До чого тут “Агрогеофізика“, яке є приватною юридичною особою? Більше як рік тому підприємство було придбано на аукціоні, всі документи належно оформлені, всі реєстри підтверджують правомірність землекористування на підставі державного акту, правоохоронні органи мають всі докази цього, але попри логіку та здоровий глузд суддя арештував всі наші посіви соняшника і кукурудзи“, – зазначив Ігор Мельник, адвокат ДП “Агрогеофізика“.

Підприємство звернулося зі скаргою до Вищої ради правосуддя, яка має дати належну оцінку рішенню судді Ізюмського міськрайонного суду Михайла Одарюка.
Також скаргу надіслали  до МВС та Генеральної прокуратури. Підприємство подало апеляцію, але розгляд справи поки не призначили.

“Минуло три дні з дня подання апеляції та ніякої реакції від Харківського апеляційного суду. Це порушення, бо вони мають у триденний строк призначити засідання. Уявіть, якщо засідання буде через місяць і нам, наприклад, дозволять зібрати врожай, то що ми будемо збирати? Соняшник висиплеться, а кукурудза зіпсується в полі. А це – наше банкрутство, бо ми маємо забов’язання перед банками, держбюджетом і перед працівниками. Врожай – єдине джерело нашого доходу!” – наголосив директор ДП “Агрогеофізика” Ростислав Мельник.

“Щороку в Україні фіксується кілька сотень випадків рейдерства в аграрному секторі, активну роль в яких відіграють правоохоронні органи”, – кажуть адвокати ДП “Агрогеофізика”.

“Але буває, що самі правоохоронці стають рейдерами. Наприклад, арештовуються посіви, вони заганяють на поле “свою” компанію, яка збирає вирощений врожай і нібито кладе собі на відповідальне зберігання до рішення суду, але згодом і компанія і врожай зникають”, – підсумував адвокат Ігор Мельник.