Про це інформує CNN.

Під час вітальної церемонії Байден назвав Макрона “близьким другом”, зазначивши, що для нього “справжня честь прийняти під час першого державного візиту та відзначити нинішню силу та життєздатність між Францією та Сполученими Штатами”.

Франція, за словами Байдена, є “найстарішим союзником” та “непохитним партнером” Сполучених Штатів. Він сказав, що альянс “зміцнюватиметься в найближчі десятиліття”.

Макрон зіслався на спільні цінності США та Франції, назвавши ці країни “сестрами у боротьбі за свободу”, відтак закликав їх країни “знов стати братами по зброї” у розпал війни РФ проти України.

Повернення Макрона з черговим державним візитом також послідувало за різким відновленням американсько-французьких відносин порівняно з тим, що було лише рік тому, коли Макрон зробив екстраординарний крок, відкликавши свого посла у Вашингтоні через американсько-австралійську угоду щодо підводних човнів, яка приголомшила французів, бо спричинила втрату Парижем багатомільярдного оборонного договору.

Зважаючи на все, розбіжності значною мірою залишилися позаду, тож Байден і Макрон за останній рік зміцнили свої зв’язки у спільних зусиллях боротьби з війною в Україні.

У спільній заяві за підсумками зустрічі два лідери “виклали спільне бачення зміцнення безпеки та підвищення добробуту в усьому світі, боротьби зі зміною клімату, підвищення стійкості до її наслідків та просування демократичних цінностей”.

У четвер Джилл Байден і Бріжит Макрон також відвідали у Вашингтоні мовний музей Planet Word. Французький посадовець заявив: очікується, що президент Макрон відвідає обід у Державному департаменті США та зустрінеться з двопартійною групою законодавців Конгресу.

Після офіційної церемонії прибуття в Білий дім Байден і Макрон почали двосторонні переговори. Очікувалося, що обидва лідери обговорять низку питань, включаючи теми, що становлять спільний інтерес, такі як Україна, Іран і Китай.

Макрон сказав, що російське вторгнення в Україну буде однією з їхніх головних тем для обговорення, і що “сталий мир” полягає в повазі суверенних націй.

Президент Байден зазначив, що він і президент Франції Емманюель Макрон налаштовані притягнути російського лідера Володимира Путіна до відповідальності за його “війну з рештою світу”.

“Путін думає, що він може придушити волю всіх, хто протистоїть його імперським амбіціям, але, атакуючи цивільну інфраструктуру в Україні, перекриваючи енергоносії в Європі, щоб підвищити ціни, загострюючи продовольчу кризу, він завдає шкоди дуже вразливим людям не лише в Україні, а й у світі. І він не досягне успіху. Президент Макрон і я вирішили, що ми продовжуватимемо працювати разом, щоб притягнути Росію до відповідальності за її дії та пом’якшити глобальні наслідки війни Путіна для решти світу”, – наголосив Байден.

Щобільше, Байден підтвердив підтримку України як США, так і Францією, а також іншими європейськими союзниками.

“Ми продовжуватимемо надавати рішучу підтримку народу України, коли він захищає свій дім і свої сім’ї, а також свій суверенітет і територіальну цілісність проти російської агресії, яка була неймовірно жорстокою”, – наголосив він. “Я знав, що Росія є такою, але не очікував, що вона буде настільки жорстокою”.

Байден також подякував Макрону за прийом українських переселенців під час війни.

Макрон повторив обіцянки президента США про підтримку, зазначивши, що “ми підтримуємо як українську армію, яка чинить опір”, так і українських цивільних, які також наражаються на атаки.

ДОПОВНЕНО. 21:40.

Макрон заявив, що не вважає, що союзники повинні підштовхувати українців до компромісу з Росією, який для них “не буде прийнятним”.

“Ми ніколи не закликатимемо українців до компромісу, який для них не буде прийнятний”, – наголосив президент Франції, відповідаючи на запитання про можливе припинення війни.

Він також зазначив, що Франція збільшила “військову підтримку, економічну підтримку та гуманітарну підтримку”.

Своєю чергою, Байден назвав дії Путіна в Україні “хворими” і заявив, що є лише один раціональний спосіб припинити війну в Україні — “вивести” Путіна з країни.

“Але, схоже, він цього робити не збирається. Він дуже дорого платить за те, що не зміг цього зробити, але він чинить неймовірну бійню цивільного населення України. Бомбить дитячі садки, лікарні, дитячі будинки. Це огидно, що він робить”, – наголосив він.

Байден додав, що у нього немає найближчих планів зв’язуватися з Путіним, але він “готовий поговорити” з лідером росіян, “якщо він дійсно зацікавлений у тому, аби покласти край війні”.