Про це повідомили на сайті Білого дому.

Під час візиту Байдена на заводі презентували нову модель — електромобіль марки Ford, EV F-150.

Байден повідомив, що США значно збільшать виробництво електромобілів заради екологічної безпеки користуючись з федеральних коштів.

Один з аспектів анонсованого плану — модернізація раніше закритих заводів для “виробництва сучасних електромобілів та запчастин”.

Стимули з федерального бюджету отримуватимуть й точки продажів електромобілів, однак це не поширюватиметься на придбання який елітних електромобілів, що дорого коштують.

Наразі в США, незалежно від моделі електромобіля, потрібно сплатити податок у 7,5 тисячі доларів. Після того, як виробник продає 200 моделей електромобілів — податки поетапно знижуються й потім взагалі анулюються.

Байден додав, що США значно відстають від Китаю за темпами виробництва електромобілів.

“Попри новітні технології, США значно відстають від Китаю в аспекті виробництва електромобілів та акумуляторів для них”, – сказав американський президент.

На сьогодні доля ринку електромобілів в США — це третина долі китайського ринку електромобілів. У 2020 році в Китаї було приблизно 800 тисяч електрозаправних станцій, а в США — лише  100 тисяч.

Представники Республіканської партії не підтримали ініціативу Байдена. Вони зауважили, що нові податкові пільги для автомобілів з нульовим рівнем викидів — це 10 мільярдів доларів, які могли б надійти до федерального бюджету. До цієї суми слід додати 15 мільярдів доларів на будівництво 500 тисяч електрозаправних станцій до 2030 року. Окрім цього – 45 мільярдів доларів на електрифікацію більшості шкільних та міжміських автобусів.

  • Раніше компанія Volkswagen інвестувала близько 40 мільярдів доларів в дослідження і розробку електромобілів, а також в заводські технології, необхідні для їхнього створення. Результат цих масштабних інвестицій — компактний кросовер-позашляховик Volkswagen ID.4.