Про це заявив на брифінгу президент США Джо Байден. Текст виступу оприлюднила пресслужба Білого дому. Крім того, про деталі повідомляє видання The Hill.

Він уточнив, що наразі офіційний Вашингтон не вважає, що за атакою стоїть російський уряд.

“Щодо людей, які здійснили цю атаку. ФБР опублікувало подробиці атаки, тож це може убезпечити інших від того, щоб стати новими жертвами, як Colonial Pipeline. Ми не думаємо, я наголошую, що російський уряд був причетний до цієї атаки. Але ми маємо вагомі підстави вважати, що злочинці, які здійснили атаку, проживають у  Росії”, – наголосив Байден.

Він уточнив, що Вашингтон перебуває на зв’язку з Москвою щодо того, аби “відповідальні країни здійснили рішучі кроки проти цих хакерських мереж, які вимагають викупу”.

За словами Байдена, американське міністерство юстиції створило нову робочу групу, яка займатиметься переслідуванням хакерів-вимагачів “за всією суворістю закону”.

На пряме запитання про те, чи впевнений він, що лідер Росії Володимир Путін не причетний до кібератаки на трубопровід, Байден зазначив таке:

“Я впевнений, що я точно прочитав звіт ФБР, і вони кажуть, що він не причетний, уряд РФ не причетний”.

Байден додав, що, ймовірно, в якийсь момент обговорить цей напад із Путіним.

За словами американського лідера, компанія Colonial Pipeline, що постачає майже половину усього бензину на Східне узбережжя США, відновила діяльність. Упродовж найближчих днів постачання палива трубопроводом має повернутися до звичайних обсягів.

Адміністрація США, своєю чергою, пом’якшує правила щодо транспортування та постачання палива, щоб допомогти уникнути перебоїв у роботі заправок.

Байден закликав автовласників не панікувати й не скуповувати бензин. Крім того, він попередив заправки, щоб вони не намагались нажитися на цій ситуації.

“Ніхто не має отримувати від цієї ситуації фінансовий зиск, це те, чого хочуть хакери”, – наголосив президент США.

  • Минулого тижня стало відомо, що американська енергетична компанія Colonial Pipeline, яка є оператором одного з найбільших у США трубопроводів, стала жертвою хакерської атаки. У компанії дізналися про кібератаку у п’ятницю, 7 травня. Під час атаки була застосована “програма-вимагач”. Федеральне бюро розслідувань уже підтвердило, що за кібератаку відповідальна злочинна група DarkSide.
  • Уряд США в неділю ввів надзвичайний стан після того, як найбільший паливопровід в США піддався кібератаці з використанням програм-вимагачів.
  • Американські штати на півдні на південному заході країни повідомили про те, що на деяких автозаправних станціях вже закінчився бензин. Американці купують більше палива, ніж потрібно, бо бояться, що налагодити роботу трубопроводу Colonial Pipeline не вдасться.
  • За даними агентства Вloomberg, Colonial Pipeline виплатила хакерам майже 5 мільйонів доларів у криптовалюті, аби вони розблокували їх роботу. В компанії кажуть, що це неправда.