Таку заяву він зробив під час прес-конференції за підсумками перемовин із президентом України Володимиром Зеленським.

“Перед Україною стоять два виклики: один ззовні, від Росії, але є ще загроза з середини – це корупція, олігархи та інші особи, які ставлять свої інтереси вище інтересів українського народу“, – наголосив Блінкен.

Він додав, що ці два виклики взаємопов’язані, оскільки корупція в Україні грає на руку РФ.

“І ці два елементи взаємопов’язані, тому що Росія також використовує корупцію та осіб, які допоможуть їй просувати свої інтереси проти інтересів українського народу”, – зазначив держсекретар США.

Блінкен уточнив, що в цьому контексті обговорив із Зеленським продовження корпоративного управління, зокрема і для НАК “Нафтогаз України”.

“Це питання надзвичайно важливе, зокрема щодо “Нафтогазу”, але не лише “Нафтогазу”. Це стосується основних інституцій. Ми говорили про важливість сильної та незалежної антикорупційної ради. Ми також говорили про реформи судової влади, яким чином обираються судді. Ми обговорили ту роботу, яку Верховна Рада провела щодо реформи Служби безпеки. Перше читання закон уже пройшов. Як президент сказав, дуже важливо розуміти те, що залишаються значні виклики. Але є і значний прогрес у земельній реформі. Це дуже важливе питання. Новий закон, який стосується незаконних доходів, новий закон про парламентську недоторканність – усе це дуже важливо”, – перерахував Блінкен.

Насамкінець держсекретар США наголосив, що народ України хоче бачити не лише ухвалення законів, а і їх виконання (що передбачає і боротьбу з корупцією).

“Закони дуже важливі, але не менш важливе їх виконання. І те, що ми чули: український народ хоче бачити не тільки ухвалення законів, а і їх виконання, що передбачає і боротьбу з корупцією“, – заявив Блінкен.

(На відео – з 26:20)

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським запевнив, що США не визнають окупацію частини території України, і що Крим належить саме Україні. За словами Блінкена, разом із головами парламентських францій та із Зеленським, обговорювалися питання євроатлантичної інтеграції, “а також та робота, яку проводить Україна, аби просувати реформи, викорінювати корупцію”.
  • Ентоні Блінкен та Володимир Зеленський також прокоментували ситуацію з відводом російської військової техніки та підрозділів від українських кордонів. За словами Зеленського, відведення військ РФ спостерігається лише в незаконно окупованому Криму, а на інших ділянках ні.
  • За підсумками зустрічі президент України Володимир Зеленський повідомив, що запросив американського лідера Джо Байдена відвідати нашу країну з офіційним візитом уже цього року.