Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Дехто із затриманих прямував до  Великобританії на співбесіду. Міністерство внутрішніх справ Великої Британії не забороняло приїжджати з цією метою без візи. Було затримано понад 10 європейських громадян.

Зокрема, громадянці Іспанії відмовили у в’їзді в аеропорту. Вона хотіла придбати квиток на зворотний рейс того ж дня, однак її скерували до центру утримання нелегальних іммігрантів. В її землячки забрали телефон в аеропорту та скерували до центру  центр утримання нелегальних мігрантів на 24 години.

Окрім них двох, прикордонники затримали та не пустили до країни громадян Іспанії, Франції, Чехії, Італії, Португалії та кількох країн Східної Європи.

Журналісти також повідомили, що декілька громадян Італії, Франції, Болгарії та Греції опинилися в центрах утримання в аеропорту. Француз провів у такому центрі в аеропорту Единбурга 48 годин. Посол Болгарії у Великій Британії підтвердив, що декілька громадян Болгарії опинилися в центрах утримання нелегальних іммігрантів.

Вісім євродепутатів вже зверталися з окремим листом до Єврокомісії, нарікаючи на те, що   МВС Великобританії  діє “всупереч духу” угоди про Brexit.

“Рішення скерувати  громадян ЄС до центрів утримання під вартою іммігрантів є вкрай непропорційним і порушує дух доброї співпраці, якого ми очікували”, – сказав Дасіон Чіолош, президент групи депутатів Європарламенту Renew Europe.

В МВС  Великої Британії (Home Office) прокоментували, що правила “зрозумілі та доступні онлайн” і що відомству потрібні докази права особи на проживання і роботу в країні. Проте у самих правилах йдеться, що відвідувати зустрічі, конференції, семінари, співбесіди чи ділові переговори можна і без робочої візи.

  • У Великій Британії почали функціонувати “карантинні готелі”, які приймають мандрівників з метою стримування коронавірусу. За це необхідно заплатити 1750 фунтів стерлінгів (майже 58 тисяч грн).