Про це повідомляє американське видання Politico.

Висновки комітету – основна інформація, з якою працюватимуть представники Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. Саме це відомство має вирішити – чи дозволяти бустерні щеплення вакциною Pfizer-BioNTech і, якщо так, то для яких категорій населення. наразі бустерні щеплення рекомендовано робити тільки людям віком від 65 років, а також особам з груп ризику.

1. Мета вакцинації може змінитися

Результати клінічних досліджень в США свідчать про те, що щеплення проти коронавірусу забезпечують надійний захист навіть від легкої інфекції, тобто в майбутньому вони можуть забезпечувати “стерилізаційний імунітет”. Це означає, що вакциновані люди не поширюватимуть вірус.

2. Бустери насамперед потрібні людям похилого віку

Антитіла до коронавірусу поступово втрачають ефективність серед всіх вікових груп. Однак у тих, кому 80 років та більше – кількість антитіл знижується значно швидше. Тобто антитіла у людей похилого віку можуть втратити ефективність значно швидше, ніж у молодих осіб.

3. Особлива група ризику – особи з будинків для людей похилого віку

Високий рівень передавання вірусу в будинках для людей похилого віку може призвести до збільшення кількості інфекцій в таких закладах. Поки що невідомо – чи зможуть бустерні дози допомогти взяти під контроль передавання вірусу серед вакцинованих осіб.

4. Плутанина для громадськості

Члени консультативного комітету звернули увагу на те, що громадяни можуть заплутатися в тому, які вакцини схвалені для бустерного щеплення. Також можуть виникнути логістичні проблеми.

5. Початок бустерної вакцинації може бути хаотичним

Наразі існує кілька проблем, пов’язаних зі схваленням вакцини певної компанії для бустерних щеплень. Американцям з ослабленим імунітетом вже дозволили визначатися з місцем проведення третього щеплення вакцинами Pfizer чи Moderna. Поки що невідомо – якою буде імунна відповідь організму, якщо робити перших дві дози однією вакциною, а бустерну – іншою.

Президент США Джо Байден та перша леді Джилл Байден збираються отримати по третій (бустерній) дозі вакцини проти коронавірусу, щойно це буде можливо.

13 серпня Управління США з контролю над харчовими продуктами та ліками (FDA) санкціонувало застосування додаткової, бустерної, дози вакцини проти коронавірусу COVID-19 для людей з ослабленим імунітетом. Згідно з рішенням FDA, третю дозу вакцин Moderna або Pfizer можна буде вводити принаймні через 28 днів після другого щеплення (людям з ослабленим імунітетом). На думку регулятора, іншим групам громадян наразі досить двох доз вакцин.

Як інформує американський телеканал CNN із посиланням на дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), у Сполучених Штатах близько 9 мільйонів американців мають ослаблений імунітет або через наявні у них хвороби, або через ліки, які вони приймають.

  • Наприкінці липня президент США Джо Байден оголосив, що всі федеральні службовці в Сполучених Штатах Америки мають пройти вакцинацію проти коронавірусу, або постійно тестуватися, носити захисні маски й дотримуватися соціального дистанціювання.
  • Адміністрація Байдена розробляє план, який передбачає обов’язкову вакцинацію майже всіх іноземних гостей, які в’їжджають до США.
  • На початку серпня в американському Центрі з контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомили, що випадки зараження коронавірусом штаму Delta складають 97%.
  • У Нью-Йорку у вересні почнуть вимагати доказів вакцинації від громадян, які захочуть відвідати заклад громадського харчування, спортивну залу тощо.
  • У Вашингтоні (округ Колумбія, США) запроваджують обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу COVID-19 для всіх державних службовців місцевого рівня.