Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції країни.

Згідно з документами суду, Олександр Гричишкін та Андрій Скворцов з Росії, Олександр Скородумов з Литви та Павло Стассі з Естонії були засновниками та/або членами організації, яка надавала послуги “куленепробивного хостингу”.

Група орендувала IP-адреси, сервери та домени для клієнтів-кіберзлочинців, які використовували цю технічну інфраструктуру для поширення шкідливих програм, що використовуються для отримання доступу до комп’ютерів жертв, формування бот-мереж і крадіжки банківських облікових даних для використання в шахрайстві.

Шкідливе ПО, розміщене організацією, містило  Zeus, SpyEye, Citadel і Blackhole Exploit Kit, які в період з 2009 по 2015 рік нестримно атакували американські компанії й фінансові установи й заподіяли або намагалися заподіяти збитки в мільйони доларів американським жертвам.

Основна послуга, що надавалася обвинуваченими, полягала в тому, щоб допомогти своїм клієнтам уникнути виявлення правоохоронними органами та безперервно продовжувати свої злочини.

Згідно з судовими матеріалами й заявами, зробленими у зв’язку з визнанням провини, Скворцов відповідав за маркетинг злочинного бізнесу організації та був контактною особою для важливих і незадоволених клієнтів, а Гричишкін був керівником організації та керував її персоналом.

Водночас Скородумов був одним з провідних системних адміністраторів організації, а часом  і єдиним системним адміністратором. У цій ролі він налаштовував і керував доменами та IP-адресами клієнтів, надавав технічну допомогу, щоб допомогти клієнтам оптимізувати свої шкідливі програми та бот-мережі, а також відстежував і реагував на повідомлення про зловживання. Стассі виконував різні адміністративні завдання для організації.

Кожному підсудному загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

  • Члени російськомовного хакерського угрупування “Бабук” зламали сервер поліційного управління Вашингтона. Внаслідок цієї атаки викрали конфіденційну інформацію з бази даних.