Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Міжпартійна група депутатів вимагає адміністративного покарання для Джонсона. Вони звинувачують голову уряду в тому, що він нібито обдурив Палату представників щодо прозорості контрактів стосовно  постачання вакцин проти коронавірусу.

В офіційному листі три представники парламенту, які працюють з Проєктом Good Law Project, заявили, що Джонсон “порушив міністерський кодекс”, повідомивши про прозорість та відкритість всіх підписаних контрактів.

До цього суддя вищого суду постановив, що Міністерство охорони здоров’я й соціального захисту діяло незаконно, відмовившись опублікувати урядові контракти щодо постачання вакцин. Опублікувати їх потрібно було протягом 30 днів.

У  березні представники лейбористської та ліберально-демократичної партії та партії Зелених запитували, чому Джонсон повідомив про публікацію контрактів, тоді як цього ніхто не зробив. За офіційними даними, з 708 контрактів було опубліковано 608.

Політики заявили, що прем’єр-міністр сказав парламенту неправду, оскільки більшість контрактів та їх деталі не було опубліковано, а публікацію відклали незаконно. Зокрема, йшлося про контракт на 23 мільйони фунти стерлінгів. Його мали б опублікувати до 8 березня.

Через це політики дійшли висновку, що Джонсон порушив міністерський кодекс, який передбачає, що міністри мають бути точними та відповідати за кожне слово, звертаючись до парламенту.

  • Британський орган з нагляду за політичними витратами почне офіційне розслідування відносно фінансування ремонту квартири прем’єр-міністра Бориса Джонсона на Даунінг-стріт.