Про це повідомив Офіс президента.

Єрмак розповів, що сьогодні був підписаний контракт з новим головою “Нафтогазу” Юрієм Вітренком. Він перебуватиме на посаді 12 місяців, а нового очільника оберуть на прозорому конкурсі.

“Коли почне працювати новий склад наглядової ради, автоматично розпочнеться підготовка до нового конкурсу щодо обрання голови правління”, – уточнили в Офісі президента.

Ротації в “Нафтогазі”

28 квітня Кабінет Міністрів звільнив голову правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва. Замість нього КМУ призначив Юрія Вітренка новим очільником компанії.

Крім того, Кабінет Міністрів звільнив, а потім перепризначив членів наглядової ради, оголосивши конкурс на посади чотирьох незалежних членів ради.

У “Нафтогазі” відреагували на рішення уряду. В компанії назвали такі перестановки “юридичною маніпуляцією” та “наругою”. Члени наглядової ради “Нафтогазу” подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень.

Сам Андрій Коболєв має намір оскаржувати рішення Уряду про його звільнення з посади голови правління “Нафтогазу”. Він вважає причиною свого звільнення накопичені на рахунках компанії 2 млрд доларів вільних грошових коштів.

Юрій Вітренко ж розповів, що його повернення до “Нафтогазу” на посаді голови правління ініціювали прем’єр Денис Шмигаль та президент Володимир Зеленський через те, що призначити його міністром на віцепрем’єром не вдалося.

  • Посли країн “Великої сімки” та Державний департамент США раніше прокоментували звільнення Андрія Коболєва, нагадавши про необхідність “поваги до корпоративного управління, прозорості та доброчесності”.
  • Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що зміна керівництва НАК “Нафтогаз” є поганим сигналом і може потенційно завдати шкоди міжнародному іміджу України.