ЗеПорушення

52

Всего нарушений

34

Максимум без нарушений

Кіра Рудик тричі уникла відповіді на питання про громадянство США

Очільниця політичної партії "Голос" Кіра Рудик тричі уникла відповіді на запитання про нібито наявність у неї громадянства США. В Конституції України закріплено єдине громадянство.

Вторник, 6 июля 2021, 01:21

Про це вона сказала в ефірі “Україна 24”.

Під час прямого ефіру ведуча Наталя Влащенко згадала, що в деяких ЗМІ Рудик називають володаркою американського паспорта і попросила уточнити, чи це так.

“Я народилася в Україні, я є українкою”, – з посмішкою сказала Рудик.

Після цього Влащенко повторила питання, наголосивши, що воно стосується саме громадянства. Відповідь Рудик залишилася незмінною:

“Так, я народилася в Україні, я є українкою і завжди нею була”, – відповіла голова “Голосу”.

Третя спроба почути відповідь на питання теж була невдалою.

“Я ще раз повторюю: я народилася в Україні і є українкою”, – знову ухильно відповіла політик.

Зазначимо, що в Конституції України закріплено єдине громадянство.

Розкол в “Голосі”

29 серпня 2019 року у парламенті була створена фракція “Голос”. Фракцію очолив тодішній голова партії “Голос”, співак Святослав Вакарчук. У березні 2020 року Святослав Вакарчук залишив посаду керівника партії “Голос”. Партію очолила депутатка Кіра Рудик. У червні Вакарчук оголосив про складання депутатських повноважень. 

В березні 2021 року нардеп від “Голосу” Ярослав Юрчишин заявив, що йому нібито зробили попередження про виключення з партії. Однак пресслужба “Голосу” заперечила виключення Юрчишина.

Згодом в інтерв’ю #Буквам Юрчишин заявив, що в партії підозрюють тісну співпрацю керівництва з Офісом президента  і звинуватив голову партії Кіру Рудик в узурпації влади.

29 березня 10 з 20 народних депутатів парламентської фракції “Голосу” виступили із заявою, у якій розкритикували дії очільників партії за “відхід від демократичних та антиолігархічних принципів” та запропонували зміну керівництва та статуту.

26 квітня член партії та кандидат в мери Києва від політсили Сергій Притула заявив, що бачить себе очільником “Голосу”. Рудик розкритикувала його за цю заяву. Вона акцентувала, що це важка робота, а не “виступи в клубах”.

Теги: громадянство, Кіра Рудик, партия Голос

Читать #Буквы в Telegram и в Facebook