Як повідомляє агентство Reuters, таке рішення одностайно підтримав Конгрес країни (86 голосів “за” і 0 “проти”).

Віскарру визнали винним у використанні свого впливу, змові та неправдивих заявах на тлі скандалу з VIP-вакцинацією у Перу. Так, з’ясувалося, що десятки міністрів та державних службовців отримали щеплення китайською вакциною Sinopharm ще до того, як вона стала загальнодоступною в країні.

Конгрес Перу також заборонив упродовж 8 років обіймати державні посади колишній очільниці міністерства охорони здоров’я Пілар Маццетті й протягом одного року – колишній голові МЗС Елізабет Астете.

Обидві пішли у відставку на тлі скандалу із позачерговою вакцинацією проти коронавірусу.

Сам Віскарра заявляв, що він із дружиною отримав щеплення у жовтні як добровольці під час її випробування. Проте інститут, який проводив клінічні випробування, це заперечив.

Клінічні випробування Sinopharm у Перу проходили з вересня до кінця 2020 року. В них взяли участь близько 12 тисяч добровольців.

Як зазначає Reuters, Віскарра обійняв посаду президента у березні 2018 року, пообіцявши побороти корупцію на держслужбі. Він очолював країну до листопада минулого року (коли парламент Перу оголосив йому імпічмент через корупційні обвинувачення.

  • Раніше повідомлялося, що весь кабінет міністрів Кіпру прищепився COVID-вакциною AstraZeneca в спробі переконати громадськість в необхідності вакцинації.