Про це повідомляє кореспондент #Букв.

За проєкт закону № 5058 проголосували 318 народних депутатів.

Постанови про отримання штрафів за порушення правил дорожнього руху ще називають “листами щастя”.

Згідно  з пояснювальною запискою до законопроєкту, на сьогодні на автодорогах України діють:

• автоматичний режим притягнення до відповідальності, згідно з яким запис окремих видів правопорушень проводиться “стаціонарними” комплексами;

• та режим фотографування (відеозапису), який передбачає фіксацію порушень правил зупинки, стоянки та паркування “в ручному режимі” поліціянтами  або інспекторами з паркування.

“Для порушників, які сплачують штраф у перші 10 днів, діє 50% знижка. Тож  абсолютна більшість автолюбителів, не чекаючи “листів щастя”, у перші дні після порушення виконують ухвалені  постанови та сплачують штрафи”, – зазначається в записці.

Водночас згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення оригінал постанови про притягнення до адміністративної відповідальності обов’язково надсилається на поштову адресу порушника (незалежно від погашення штрафу).

“Таким чином, автолюбителі після сплати штрафу та виконання відповідної постанови через деякий час отримують цю саму постанову знову. У постанові не зазначається, що штраф за нею вже сплачено, тож деякі громадяни отримують додатковий стрес і оплачують її ще раз. Водночас поліціянти  та уповноважені від міст України інспектори з паркування витрачають неабиякі фінансові та трудові ресурси на друк та надсилання  оригіналу постанови”, – сказано в записці.

Законопроєкт покликаний врегулювати це питання.

Цим документом пропонується скасувати необхідність надсилання на поштову адресу порушника постанов, за якими вже сплачено  штраф.

Постанова про накладення адміністративного стягнення надсилатиметься порушнику рекомендованим листом лише у разі, якщо вона не була виконана шляхом оплати штрафу протягом 15 робочих днів з дня її ухвалення.

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Верховна Рада 15 квітня

Фото: #Букви

  • З 16 жовтня 2018 року патрульна поліція України почала штрафувати учасників дорожнього руху за перевищення швидкості, яке фіксується за допомогою пристроїв TruCam.
  • 17 березня в Україні набув чинності закон щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год становитиме 340 грн, а за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год – 1700 грн. Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора – штраф у 510 грн.