Про це свідчать результати опитування громадської думки Центру “СОЦИС” (SOCIS) на тему “Два роки президентства Володимира Зеленського. Як народ оцінює владу?”.

Так, 46,9% опитаних заявили, що Володимир Зеленський не виконав більшості обіцянок, які давав перед президентськими виборами у 2019 році.

Ще 34,2% респондентів вважають, що глава держави виконав тільки деякі з цих обіцянок.

І лише 10,9% респондентів переконані, що більшість обіцянок виконано чи в процесі виконання.

Оцінюючи діяльність Володимира Зеленського в боротьбі з корупцією протягом 2 років президентства, більше половини респондентів – 52% – заявили, що він повністю провалив цю боротьбу.

Натомість 35,8% побачили у боротьбі з корупцією певні успіхи, а 2,4% – навіть серйозні зрушення.

Лише 12,1% респондентів повідомили, що бачать успіхи Зеленського у боротьбі за мир та припинення війни на Сході України.

Водночас 25,2% вважають, що ситуація, навпаки, погіршилася, а більшість (56,4%) не помітили суттєвих змін.

Що стосується зміцнення авторитету України на міжнародній арені, то тут успіхи Зеленського помітили лише 16,2% опитаних.

Водночас 22,3% вважають, що ситуація погіршилася, а 50,4% заявили, що суттєвих змін не відбулося.

Дослідження проводилося 8 – 12 квітня 2021 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ (Computer Assisted Telephone Interviewing) з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

  • У Комітеті виборців України (КВУ) проаналізували виконання “стадіонних обіцянок” Володимира Зеленського, які він назвав під час дебатів на НСК “Олімпійський” 19 квітня 2019 року. Так, більшість обіцянок Зеленського не було виконано.
  • В “Слузі народу” заявляли, що політсила проситиме Володимира Зеленського балотуватися на другий термін. В Офісі президента при цьому повідомили, що питання про балотування Зеленського “взагалі не вирішене”.
  • Водночас більш ніж половина українців (57,1%) не підтримують ідею висування чинного президента України Володимира Зеленського на другий термін. Про це свідчать результати спільного загальнонаціонального дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і центром соціологічних досліджень SOCIS з 11 по 16 лютого 2021 року.
  • 42% українців назвали президента України Володимира Зеленського головним розчаруванням 2020 року. Про це свідчать дані опитування соціологічної служби Центру Разумкова.