Про це пише агентство Bloomberg.

“Президент Байден, звісно, зробив крок нам назустріч щодо конфлікту навколо “Північного потоку-2″, на який у нас різні погляди”, – сказала Меркель.

Однак канцлерка не уточнила, про який саме крок йдеться. За її словами, Німеччина і США “продовжуватимуть контактувати  з питання спільних позицій щодо Росії”.

Меркель заявила, що поговорить з Байденом з цього приводу у кулуарах саміту “великої сімки” у графстві Корнуолл (Англія) наступного місяця. Однак вона не сказала, що саме Німеччина запропонує Сполученим Штатам натомість.

Канцлерка Німеччини виступила із заявою після того, як адміністрація президента США Джо Байдена вирішила не накладати санкцій на компанію, відповідальну за будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”, попри те, що виступає проти цього проєкту. В американському Сенаті заявили, що це помилкове рішення.

Нагадаємо, у грудні російське трубоукладальне судно Fortuna залишило німецький будівельний майданчик газопроводу “Північного потоку-2” у Балтійському морі. Прокладання газопроводу, за допомогою якого Росія планує перекачувати газ до  Західної Європи в обхід України, на цій ділянці припинили понад рік тому. Це сталося через введення США санкцій щодо європейських підрядників.

Тодішній президент США Дональд Трамп 23 грудня наклав вето на проєкт військового бюджету країни на 2021 рік. Цей оборонний бюджет включав нові санкції проти російських газопроводів “Північний потік- 2” і “Турецький потік”. 1 січня 2021 року Сенат подолав це вето.

Після зміни влади в США Державний департамент також вимагав припинення будівництва російського газопроводу.

  • Ще у вересні 2020 року канцлерка Німеччини Ангела Меркель не виключала санкцій проти російського газопроводу “Північний потік-2” через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. До відмови від будівництва “Північного потоку-2” Німеччину закликав і сейм Литви. 
  • Згодом Ангела Меркель виступила за протидію американським санкціям проти російського газопроводу “Північний потік-2”. Президент Франції Еммануель Макрон підтримав її позицію.
  • На початку травня 2021 року NABU, одна з найбільших природоохоронних груп Німеччини, подала позов проти будівництва російського газопроводу “Північний потік 2”. Будівництво було тимчасово зупинено.
  • 19 травня стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена вирішила не накладати санкції на компанію, відповідальну за будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
  • Генеральний директор німецької компанії-оператора проєкту “Північний потік-2” Маттіас Варніґ підтвердив, що США дійсно відмовилися від санкцій стосовно будівництва.