Про це повідомляє ВВС.

Влада штату Уттаракханд, де розташовано  місто Харидвар, просить місцевих жителів приходити до річки лише  в захисних масках та дотримуватися соціального дистанціювання. Однак, рекомендації залишаються лише на папері. Щодня в місті фіксують нові рекорди щодо кількості нових випадків зараження коронавірусом COVID-19. В четвер в Індії вперше з початку пандемії повідомили про 200 тисяч нових випадків зараження.

Після таких повідомлень деякі релігійні лідери почали просити своїх послідовників відмовитися від участі в фестивалі та не йти купатися до Гангу.

Частково  на таке рішення вплинув той факт, що Свамі Капіл Дев, лідер відомої індуїстської громади, помер внаслідок зараження COVID-19. Невідомо, скільки паломників заразилися коронавірусом. Точно підтверджено, що 1600 осіб захворіли саме після участі в фестивалі та купання в річці Ганг. Проте, проблема полягає в тому, що їдучи додому, ті, хто купався в Гангу, можливо вже інфіковані коронавірусом та можуть заразити своїх рідних.

За словами тих, хто вже купався в Гангу, ніхто з паломників не думає про захисну маску чи соціальне дистанціювання. Навпаки, тисячі людей вечорами сидять поряд на березі річки та моляться. Всі без масок, а дистанція між ними – “щока до щоки”. Дехто з паломників каже, що не носить маску, бо сподівається на милість та захист від Бога.

До того ж в Індії скоро вибори. Деякі релігійні лідери вважають, що якщо забороняти купатися в Гангу та брати участь у  фестивалі, то слід заборонити й проведення передвиборчих мітингів. Крім цього, вони вимагають закрити  магазини.

На сьогодні в Індії зафіксовано 14 мільйонів випадків зараження коронавірусом. 174 тисячі осіб  померли внаслідок зараження цією інфекцією.

  • Раніше повідомлялося, що сотні паломників та дев’ятеро релігійних лідерів виявилися інфікованими коронавірусом COVID-19 після святкування фестивалю Кумбха Мела
  • В Індії спостерігається сплеск випадків захворювання COVID-19, тому країна призупинила експорт препарату “Ремдесівір”, що застосовується при лікуванні коронавірусу, а також його активних фармацевтичних компонентів.