Про це митрополит Епіфаній написав на своїй сторінці у Facebook.

“Виповнилося вже століття від початку першого з цілої низки організованих більшовиками, свідомо спланованих Голодоморів в Україні. Але досі нам болять не дати – щемить серце та несправедливість, ненависть, брехня, безкарні вбивства, злочини проти людяності, сплановане масове винищення нашого народу безбожницькою комуністично-більшовицькою владою”, – сказав Епіфаній.

Він наголосив, що майже три десятиліття український народ потерпав від навмисно спланованих Голодоморів та від їхніх наслідків, а “потім ще кілька десятиліть – від брехні, мовчання і залякування за свідчення правди про ті злочини”.

“То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три”.

За словами митрополита, Голодомор назавжди залишиться у національній пам’яті українців.

“Його наслідки всі ми відчуватимемо ще довго, бо навіть ті, хто пережив ту біду, мали серйозні психологічні й духовні рани, непоправний біль від втрати найрідніших – батьків, дітей – а це не могло не вплинути на світосприйняття, поведінку, характери”, – сказав очільник ПЦУ.

FB Post

Голова Православної церкви України закликав молитися за всіх жертв Голодоморів, щоби їхні душі були з Богом.

День пам’яті жертв Голодоморів

26 листопада 1998 року президент Леонід Кучма підписав указ про те, щоб в четверту суботу листопада вшановувати День пам’яті жертв голодоморів. Пізніше цей день отримав назву “День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій”.

21 травня 2007 року президент Віктор Ющенко повернув назву – “День пам’яті жертв голодоморів”.

Традиційно о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.

  • 28 листопада 2020 року, Служба безпеки України розсекретила архіви СРСР. У цих документах зафіксовані реальні демографічні наслідки Голодомору 1932-33 років в Україні.
  • #Букви розповіли, як у Києві вшановували пам’ять жертв Голодоморів.
  • У 2017 році парламент Португалії визнав Голодомор в Україні геноцидом.
  • Президент США Джо Байден у День пам’яті жертв Голодомору застеріг від повторення подібних трагедій.