Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Відповідно до угоди про попередню закупівлю, про яку було оголошено в понеділок, до кінця цього року буде доступно 34 мільйони доз, а основна частина – у 2022 році.

У заяві американського виробника ліків йдеться, що дози будуть пропонуватися за “найнижчою багаторівневою ціною”.

Угоду з Moderna укладено через кілька днів після того, як вакцина американського виробника була дозволена до використання в екстрених випадках Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

ВООЗ неодноразово закликала багатші країни ділитися запасами вакцин. У понеділок Швеція заявила, що пожертвує цій ініціативі 1 мільйон доз AstraZeneca.

Вакцина Moderna проти SARS-CoV-2, заснована на новій технології, в якій використовується інформаційна РНК (мРНК) для кодування білка, що називається шипом, який досліджує поверхню патогену.

  • У грудні виробник Moderna заявляв, що ефективність вакцини становить 94,1%. У квітні виробник зменшив ефективність до 90%, ґрунтуючись на нових дослідженнях.
  • У березні під час клінічних досліджень вакцини Moderna проти коронавірусу лікарі помітили ще один тип побічних реакцій. У деяких реципієнтів з’явився висип на шкірі приблизно через тиждень після вакцинації.