Про це поінформував в ефірі телеканалу “1+1” заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Йдеться про вакцину в рамках глобальної ініціативи COVAX.

За словами Ляшка, ці дози планують використати за два-три дні, щоб продемонструвати “спроможності системи охорони здоров’я” з вакцинації громадян.

“У нас найближчими днями, ось уже на 22 квітня, був запланований черговий рейс і поставка вакцини AstraZeneca в рамках глобальної ініціативи COVAX. Це 367 тисяч доз. Ми хочемо її використати буквально за два-три дні, щоб показати всім спроможності системи охорони здоров’я. Бо коли я кажу, що ми готові і можемо робити 90-100 тисяч (щеплень, – ред.) мінімум на день, це не віриться, бо ми робимо зараз по 14-20 тисяч”, – зазначив Ляшко.

Він також підтвердив, що в МОЗ є “амбітний план” щодо вакцинації 70% громадян до кінця року.

“До кінця 2021 року амбітний план вакцинувати 70% населення України”, – заявив Ляшко, уточнивши, що це 24 млн людей.

За словами головного санлікаря, цей план можна буде виконати “за низки умов”, але в першу чергу “має бути вакцина на території держави”.

(На відео – з 4:20)

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно із яким учасники бойових дій, нардепи та відомі особи, старші за 60 років, можуть претендувати на залишки доз вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.
  • У вівторок, 13 квітня, в Україні розпочалося щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 16 квітня до України доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech. 18 квітня розпочалася вакцинація цим препаратом.