Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у Facebook.

За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн. Ппонад половина з них витрачаються на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями. Вирішити цю проблему покликаний новий проєкт.

Як це працюватиме?

Є ліки, що не входять до програми “Доступні ліки”, та вартість яких не відшкодовується державою, тому саме завдяки впровадженню добровільного страхування можна буде отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування.

Для того, щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми “Доступні ліки”.

Щоб отримати ліки за страховим полісом у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки.

Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

Фармакологічне страхування наразі запускається в Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві.

  • Нагадаємо, у лютому цього року в соцмережах і на центральних телеканалах прогриміла новина про отруєння школярок спазмолітиками в Боярці Київської області. Подібна ситуація склалася і в Умані (Черкаська область). #Букви розповідали, що відомо про ці випадки і про челендж у соцмережах, що нібито спонукав підлітків вживати таблетки.
  • У липні Верховна Рада підтримала законопроєкт про заборону продажу лікарських засобів дітям віком до 14 років у другому читанні.