Про це повідомляють найбільше турецьке інформаційне агентство Anadolu та міжнародне інформагентство Reuters.

Всього в країні зафіксовано 41 осередок вогню в різних районах, 31 з яких рятувальникам уже вдалося взяти під контроль.

За останні кілька днів лісові пожежі спалахнули в південних провінціях Мерсін, Османіє, Адана, Анталія, Кахраманмараш. Пожежі також зафіксували у південно-західній провінції Мугла і центральних провінціях Кириккале і Кайсері.

Десятки сіл, а також деякі готелі було евакуйовано.

Зусилля влади щодо боротьби з 10 пожежами, які поки не вдалося локалізувати, тривають. Наразі з вогнем борються понад 4000 осіб, 35 літаків та 457 транспортних засобів.

Згідно з останніми наявними даними, кількість людей, які загинули під час пожеж в Анталії, зросла до чотирьох.

Також рятувальники самовіддано працюють, щоб взяти під контроль пожежі в інших провінціях.

Представники влади заявили, що сильний вітер роздуває вогонь, і це перешкоджає гасити пожежі.

Крім того, є побоювання щодо умисних підпалів. Директор з комунікацій при президенті Фахреттін Алтун заявив, що для з’ясування причини пожеж було розпочато розслідування.

“Винні будуть притягнуті до відповідальності за напади, які вони скоїли на нашу природу і ліси, якнайшвидше”, – наголосив він.

Фото: Anadolu

Зі свого боку президент Володимир Зеленський заявив, що Україна надасть Туреччині всю необхідну допомогу у зв’язку з масштабними пожежами.

“Висловив своєму другу – Президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану щирі співчуття у зв’язку з масштабними пожежами. Україна надасть Туреччині усю необхідну допомогу. Наш пожежний літак завтра відлетить до Туреччини. Український народ буде разом з дружнім турецьким народом у цей важкий час”, – написав Зеленський в своєму Twitter-акаунті.

Наразі даних про постраждалих українців немає, але Міністерство закордонних справ вже розробляє сценарії повернення громадян, якщо ситуація в Туреччині погіршиться.

“Як тільки почалися пожежі у Туреччині, доручив дипломатам 24/7 моніторити потреби громадян і загрози безпеці. Нині даних про постраждалих українців немає. Але ми вже проробляємо сценарії повернення громадян на випадок погіршення ситуації. Безпека українців за кордоном понад усе”, – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Південне узбережжя Середземного моря Туреччини відоме своєю літньою спекою, яка часто зумовлює лісові пожежі. Офіційні особи заявили, що останні пожежі є найбільшими на сьогоднішній день.

Цього літа Туреччина пережила серію стихійних лих, зумовлених екстремальними погодними умовами, включно з раптовими повенями минулого тижня, що забрали життя шести людей в Чорноморському регіоні.

  • Напередодні повідомляли, що одна людина загинула і 10 людей опинилися в пастці внаслідок лісової пожежі, що триває другий день на півдні Туреччини.