Старинный козацкий городок Опошня в Полтавской области недаром называют гончарной столицей Украины. Еще в конце 19-го века украинскую посуду начали коллекционировать во всем мире.

Традиционно в Опошне изготавливают повседневную, а также разнообразную праздничную керамику. Это и поливальная рисованная, и расписанная различными орнаментами, и фигурная декоративная посуда.

На Подоле с 14 декабря 2019 до 19 января 2020 можно будет увидеть традиционные произведения искусства украинских гончаров.

Опішнянська кераміка на Контрактовій площі

Незвичайні іграшки на нашій ялинці з’являються не просто так 😏

Цьогоріч арт-об’єкти на Контрактовій площі та ялинкові прикраси будуть виконані у традиційних формах опішнянської кераміки: жбани, кашники, макітри, глечики, «гарбузи» для води, барильця та зозулиці, іграшки-свистульки у формі коня, вершника, півня, баранчика, козла, оленя 🐑

Старовинне козацьке містечко Опішне (Опішня) у Полтавській області недарма називають гончарною столицею України. Ще наприкінці дев’ятнадцятого століття український посуд почали колекціонувати у всьому світі!

Традиційно в Опішні виготовляють повсякденну, а також різноманітну святкову кераміку. Це і поливаний мальований, і розписаний різними орнаментами, і фігурний декоративний посуд.

Приходь на Новий рік 2020 на Подолі, щоб побачити традиційні витвори мистецтва українських гончарів з 14 грудня до 19 січня ✨

Опубліковано Folk Ukraine Четвер, 21 листопада 2019 р.