Про це, зокрема, інформують агентства Reuters та AFP.

Про це він поінформував у відеозверненні в рамках благодійного концерту “Vax Live” – заходу зі збору коштів для забезпечення справедливого доступу до вакцин.

Йдеться про відмову від захисту інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19. Таке ослаблення патентних правил розширить глобальні постачання і скоротить розрив у вакцинації між багатими та бідними країнами.

У своїй промові понтифік зазначив, що світ заражений “вірусом індивідуалізму”.

“Різновидом цього вірусу є закритий націоналізм, який запобігає, наприклад, інтернаціоналізму вакцин”, – зазначив Папа Франциск.

“Інший різновид – коли ми ставимо закони ринку або інтелектуального ринку чи інтелектуальної власності над законами любові та здоров’я людства”, – додав він, нагадавши про велику кількість смертей, завданих коронавірусом світові.

Відтак понтифік підтримав “універсальний доступ до вакцини та тимчасове припинення прав інтелектуальної власності”. Він наголосив, що відмова від патентів на вакцини проти коронавірусу допоможе збільшити поставки у бідніші країни.

Варто зазначити, що днями адміністрація Байдена заявила, що підтримає ослаблення патентних правил щодо вакцин проти COVID-19. Цей крок є попереднім і не гарантує негайного скасування глобальних патентних правил. Але сигнал підтримки з боку адміністрації Байдена є важливим.

У Європейському Союзі, своєю чергою, повідомили, що готові до діалогу з приводу пропозиції про відмову від захисту інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19.

  • Раніше голова Всесвітньої організації охорони здоров’я, доктор Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що підтримує відмову від патентів на вакцини проти COVID-19, щоб допомогти країнам виробляти і продавати дешеві копії препаратів.
  • Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй закликав країни пожертвувати більше коштів для допомоги бідним країнам отримати доступ до вакцин проти COVID-19, заявивши, що для цього потрібно ще приблизно 1 мільярд доларів.