Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, ексмера міста Нью-Йорка та адвоката експрезидента США Дональда Трампа звинувачують у порушенні правил лобіювання. Під час обшуків представники ФБР конфіскували в нього різні електронні пристрої, зокрема мобільний телефон.

У клопотанні до суду прокурор Одрі Стросс зазначила, що у справі Джуліані потрібно призначити спеціального розпорядника, який би вивчив усі матеріали, отримані слідством. Вона пояснила це тим, що в матеріалах може бути конфіденційна інформація, що стосуватиметься роботи Джуліані адвокатом Трампа.

Це нормальна практика, коли суд призначає  розпорядників для проведення аналізу матеріалів щодо отриманої інформації, захищеної адвокатською таємницею, а також для врегулювання суперечок між урядом та об’єктом розслідування.

Аналогічне клопотання було оформлено при захисті Майкла Коена, іншого адвоката Трампа. Тоді суддя запропонував Джуліані кількох кандидатів на роль розпорядника.

Однак Джуліані та його адвокат Боб Костелло категорично заперечують, що він причетний до якихось правопорушень. Офіційно проти Джуліані не висунуто  жодних звинувачень.

Костелло сказав, що нинішня влада намагається виставити Джуліані злочинцем, яким він не є.

Американські слідчі намагаються перевірити телефони та комп’ютери Джуліані щодо його зв’язків приблизно з десятьма особами. Загалом було вилучено понад 10 мобільних телефонів та  комп’ютерів з квартири й офісу Джуліані на Манхеттені.

Важливо, що відповідно до Закону про реєстрацію закордонних агентів (FARA), спроби повпливати на уряд США чи лобіювати будь-які інтереси когось із чиновників без відома Міністерства юстиції – федеральний злочин.