Про це повідомляє кореспондент #Букв.

Законопроєктом 4540 передбачається, що порушення порядку обов’язкової самоізоляції, обсервації встановлених в рішенні про карантин, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби,  каратимуть штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це 3400 – 8500 гривень.

Усіх позитивно тестованих на коронавірус мали вносити до додатка “Дія”, аби стежити  за дотриманням домашнього режиму.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час представлення законопроєкту повідомив, що до судів надійшло понад 6000 справ стосовно  порушень самоізоляції, але суди перевантажені, тож необхідно надати місцевій владі повноваження притягати до відповідальності.

За ухвалення проголосували лише 199 народних  депутатів. Проєкт  відхилено.

  • З 21 листопада 2020 року в Україні можуть штрафувати громадян за відсутність маски в громадських будівлях і в громадському транспорті. Сума штрафу становить від 170 до 255 гривень. Поліцейські можуть на місці виносити рішення щодо громадян, які перебувають у громадських будівлях або транспорті без одягнених масок чи респіраторів.
  • У Національній поліції заявляли, що правоохоронці штрафуватимуть громадян за відсутність захисних масок у тому разі, якщо порушники не реагуватимуть на зауваження.
  • Міністр юстиції Денис Малюська запевнив, що українців не штрафуватимуть за перебування без масок на вулиці.
  • Понад 70% українців підтримують введення штрафів за перебування без захисної маски на обличчі в громадських місцях і транспорті.