Про це повідомляє кореспондент #Букв.

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5308 про внесення змін до Держбюджету-2021 щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Відповідне рішення підтримали 263 народні депутати.

Згідно з проєктом, в Україні з’явиться єдина організація з необхідним ресурсом, щоб продовжити програми забезпечення житлом українців. Документ свідчить, що Державна іпотечна установа приєднається до ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”).

Зазначено, що ДІУ діє на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання завдання президента щодо реалізації програми “Доступна іпотека” створили ПрАТ “Укрфінжитло”.

Законопроєктом також пропонується  викласти в новій редакції статтю 30 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, передбачивши, що Мінфін має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ “Укрфінжитло”.

Це дасть змогу  забезпечити громадян України житлом та врегулювати питання діяльності ПрАТ “Укрфінжитло” у зв’язку з приєднанням до нього Державної іпотечної установи. Також документом передбачається  збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн, визначає у цій сумі плановий показник придбання цінних паперів за загальним фондом державного бюджету та збільшує граничний обсяг державного боргу на 20 млрд гривень.

Очікується, що після ухвалення  такого закону  в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла та придбано 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг.