Про це повідомили на сайті EMA.

Зазначається, що препарат, більш відомий під назвами VIR-7831 та GSK4182136, є розробкою фармацевтичних компаній GlaxoSmithKline та Vir Biotechnology. Фахівці EMA вирішили розпочати безперервне вивчення препарату, опираючись на попередні результати дослідження щодо його здатності запобігати ушпиталенню  або смертей пацієнтів з COVID-19.

При цьому регулятор наголошує, що наразі не отримав повного набору даних, тож поки не може робити будь-яких висновків щодо балансу користі та ризику.

Поки регулятор вивчатиме першу частину даних  щодо результатів лабораторних випробувань та випробувань на тваринах.

Довідка. Sotrovimab – це отримане лабораторним шляхом антитіло, призначене для стимуляції імунної системи людини шляхом зниження здатності шипового білка коронавірусу проникати в клітини людського організму.

  • Раніше на Всесвітньому конгресі вакцин (World Vaccine Congress Washington 2021) препарат компанії Moderna і Національного інституту здоров’я США (NIH) визнали найкращою вакциною проти COVID-19.
  • Також стало відомо, що комітет з оцінки ризиків фармаконагляду (PRAC) Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) вивчає ризики розвитку неврологічних розладів у людей, які зробили щеплення вакциною проти COVID-19 від AstraZeneca (Vaxzevria).