Про це повідомляє Euractiv.

“Вихід буде здійснено протягом щонайменше шести місяців з моменту повідомлення, відповідно до Конвенції IBEC. Координація проводиметься з Польщею, Чехією, Словаччиною та Болгарією, щоб забезпечити одночасний вихід”, – йдеться у заяві.

Міжнародний банк економічного співробітництва надає цільову підтримку експортно-імпортних операцій між країнами-членами, до яких входять Болгарія, Чехія, Польща, Румунія та Словаччина, а також Російська Федерація, Монголія та В’єтнам.

Міжнародний інвестиційний банк раніше називали “троянським конем Путіна”: він спричиняв занепокоєння на міжнародному рівні, насамперед у  США.

У 2019 році дев’ять сенаторів США написали листа, в якому висловили свої застереження щодо Міжнародного інвестиційного банку,  який розглядається як підрозділ російської секретної служби. Натомість угорська опозиція назвала цю фінансову установу “банком-шпигуном” і вимагала виходу Угорщини з ІВВ після вторгнення Росії в Україну, але уряд вимогу відхилив.

Росія є найбільшим акціонером банку з 47,46%, за нею Угорщина – 17,37%. Водночас Болгарії належить – 9,93%, Чехії – 8,80%, Румунії – 6,14% та Словаччині – 6,7%.

  • Румунія виявила дрейфуючу морську міну, яку встановила в Чорному морі армія РФ. Кількома днями раніше аналогічну знайшла Туреччина.
  • Румунія заявила про готовність відправити в Україну боєприпаси та військове обладнання. Уряд вирішив, що може прийняти поранених з нашої країни.
  • Естонія, Литва, Латвія та Румунія оголосили про свої рішення щодо заборони російським авіакомпаніям пересуватися у своєму повітряному просторі. Про це оголосили 26 лютого.