Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Група G7 має намір відмовитися від вугільних електростанцій, якщо на них не буде технологій для уловлювання викидів вуглецю.

Раніше сер Девід Аттенборо, один з найвідоміших натуралістів, попередив, що людство може опинитися “на межі дестабілізації”.

У Білому домі заявили, що лідери багатьох країн вперше взяли на себе зобов’язання утримати прогнозоване підвищення глобальної температури на рівні 1,5 °C. Для цього потрібне прийняття низки термінових заходів, головний – відмова від спалювання вугілля.

Вугілля – найбрудніше з основних видів палива в світі, і припинення його використання розглядається екологами як важливий крок.

G7 припинить фінансування нової вугільної генерації в країнах, що розвиваються, і запропонує до 2 мільярдів фунтів стерлінгів біднішим країнам, щоб вони перестали використовувати це паливо.

Боротьба зі зміною клімату була однією з ключових тем триденного саміту в Карбіс-Бей, Корнуолл.

Очікується, що лідери семи основних промислово розвинених країн – Великої Британії, США, Канади, Японії, Франції, Німеччини та Італії – викладуть глобальні плани щодо скорочення викидів від сільського господарства, транспорту і виробництва стали і цементу.

До 2030 року вони візьмуть на себе зобов’язання захищати 30% земних і морських територій світу.

Також очікується, що до 2030 року вони пообіцяють скоротити свої викиди майже вдвічі в порівнянні з рівнями 2010 року.

Велика Британія раніше пообіцяла скоротити викиди на 58% в порівнянні з рівнем 2010 року.

  • Раніше активісти у костюмах Пікачу виступали за скасування саміту G7. До акції протесту приєдналися сотні активістів. Вони вимагали від лідерів G7 рішучих дій, спрямованих на подолання бідності, коронавірусу та кліматичних змін, а не протокольних переговорів за сформованим порядком денним.