Про це повідомляє британське видання Reuters.

Через 20 років зникнуть східні льодовики Африки. Населення Африки, а це понад 118 мільйонів осіб, щороку потерпає від дедалі сильніших засух, повеней та сильної спеки. До середини століття континентальне ВВП скоріш за все знизиться на 3%.

Кліматичні зміни сильно вплинуть на Африку, на частку якої припадає менше ніж 4% викидів парникових газів. Згідно з останніми даними, континент не здатен адаптуватися до змін клімату. 2020 рік став третім найтеплішим роком в Африці за останні три десятиліття, що на 0,86 градуса Цельсія перевищувало середню температуру за три десятиліття до 2010 року. І хоч зміни не так помітні, як у високоширотних помірних зонах, це не скасовує руйнівного впливу на природу та добробут місцевих мешканців.

Швидке танення льодовиків Східної Африки сигналізує про загрозу незворотних змін на планеті. Згідно з прогнозами, до 2040-х років зникнуть три африканські льодовики – Кіліманджаро в Танзанії, Кенійська гора та Рувензорі.

Окрім загострення посухи на континенті, який значною мірою залежить від сільського господарства, у 2020 році у Східній та Західній Африці було зафіксовано великі повені, а зараження сараною досягає історичних масштабів уже не перший рік.

Африці на південь від Сахари доведеться щороку витрачати 30-50 мільярдів доларів (2-3% ВВП) на адаптацію до змін, щоб запобігти ще гіршим наслідкам.