Джерело: нарада Луцької міської ради

Як повідомляє ВСН, учні 11-А класу луцького ліцею влаштували “День навпаки”: хлопці прийшли у сукнях, тоді як дівчата – у чоловічих костюмах. 25 травня відповідне відео опублікували у TikTok, котре вже за три дні переглянули майже 236 тисяч осіб.

Як зауважується, користувачі підтримали школярів, зазначаючи, що відео їм сподобалося.

Директор департаменту освіти міськради Віталій Бондар пояснив, що флешмоб у 24-й школі проводили до Дня гендерної рівності.

Натомість мер Луцька Ігор Поліщук заявив, що вважає ненормальним, коли хлопці одягають сукню – чи то флешмоб, чи жарт.

“Коли особа чоловічої статі одягає жіночий одяг – це збочення. Якщо ще в одній школі буде допущено такий факт, будемо розривати контракт із директором. Учні також приходять в школу в піжамах, у халаті. Це, вважаєте, нормально? Я не такий старий, але якби я у свої шкільні роки прийшов у школу в піжамі, мене звідти б викинули, і правильно зробили б”.

Мер заявив, що школа – це дисципліна, порядок, навчання. Та не знає, до чого скоро дійде суспільство “із цими піжамами і жіночими одежами”.

Відтак Поліщук доручив директору департаменту освіти зібрати керівників закладів і провести відповідну “роз’яснювальну роботу”.

Щобільше, він зазначив, що, мовляв, “такі цінності та тенденції” є чужими “для нас”. Одначе, Поліщук не уточнив, які саме “цінності” засуджує, та яку культуру вважає “чужою”, лише додав, що Луцьк – “християнське місто, місто моральних цінностей”.

  • Євроінтеграційні прагнення України стали неодмінними умовами політичного сьогодення. Україна уклала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, засвідчила відданість демократичним європейським цінностям та взяла на себе зобов’язання зважати на питання рівності між чоловіками й жінками при розробленні та впровадженні законів та державної політики. Свої думки щодо цього висловила Світлана Войцеховська, співзасновниця Українського жіночого конгресу.
  • В Іспанії створюють застосунок, за допомогою якого пари зможуть рівно розподіляти хатню роботу, відстежуючи їх виконання.
  • Для досягнення глобальної гендерної рівності знадобиться більше ніж п’ять поколінь, оскільки жінки все ще значно відстають від чоловіків в економіці та політиці, а зростання інфляції минулого року непропорційно зашкодило їхньому фінансовому становищу.
  • 1 жовтня 2022 року 38 держав-членів Європейського Союзу підтримали “Дублінську декларацію”, яка зобов’язує вжити низку кроків для просування гендерної рівності з метою запобігання домашньому, сексуальному та гендерному насильству.