Про це з посиланням на власні розрахунки повідомляє Financial Times.

Так, за 2022 рік на російський ЗПГ припадає 16% всього європейського морського імпорту цього палива, більшість поставлено до Франції, Бельгії, Іспанії та Нідерландів.

Загалом РФ експортувала до Європи 17,8 млрд кубометрів ЗПГ, ставши другим за обсягом постачальником у регіоні. Водночас перше місце – за США з часткою 42%, тоді як на третій позиції – Катар (13,7%).

У FT зауважили: попри те, що загальний обсяг у 17,8 млрд кубометрів – це невелика частина від 62,1 млрд кубометрів газу, поставленого трубопроводами, він “залишає Європу незахищеною” через те, що Кремль перетворює поставлений газ на “зброю”.

За даними аналітиків Refinitiv, з початку року Європа імпортувала рекордні 111 млрд кубометрів ЗПГ, що майже на 70% перевищує показники за аналогічний період минулого року.

“Одного разу Путін може прокинутися і сказати: “Ми припинимо постачати ЗПГ до Європи”, змусивши регіон купувати на ще дорожчому спотовому ринку”,– попереджає дослідниця енергетичної політики з Колумбійського університету Анн-Софі Корбо. Вона застерегла, що РФ може перенаправити танкери з газом до бідніших країн, аби “тиснути на європейців”.

Опублікована пропозиція Єврокомісії передбачає встановлення максимальної ціни на газ на рівні 275 євро за МВт-год, що понад удвічі більше за нинішню ціну на ринку.