Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Київський міський голова Віталій Кличко перевірив після капремонту пляж “Чорторий”. Пляж отримав міжнародну екологічну відзнаку “Блакитний прапор”. Також мер взяв участь у спільному тренуванні з рятувальниками “Пляжного патруля”, які, зокрема, відпрацьовували й порятунок на воді.

“У Києві стартує купальний сезон. Для відпочинку киян та гостей міста ми підготували 14 пляжів. Зокрема, капітально відремонтували пляж “Чорторий” у Деснянському районі міста. І підняли тут “Блакитний прапор”. Цей пляж площею понад 5 гектарів відвідують мешканці Троєщини та Оболоні. І ми неодноразово отримували звернення про його доброустрій. Тепер пляж має зовсім інший вигляд – тут вирівняли поверхню, завезли пісок, встановили вбиральні й душові, облаштували медпункт та рятувальний пост, де працюють лайфгарди”, – сказав Кличко.

Він додав, що міжнародну екологічну відзнаку “Блакитний прапор” цього року отримали дев’ять міських пляжів: “Дитячий”, “Золотий”, “Пуща-Водиця”, “Веселка”, “Венеція”, “Молодіжний”, “Галерна”, “Чорторий” і “Троєщина”. Водночас таку відзнаку в Україні мають загалом лише 18 морських та річкових пляжів. Три з них – в Одесі та на Одещині.

Відзнака “Блакитний прапор” надається щороку. Пляжі, які її отримали, відповідають міжнародним стандартам пляжного відпочинку за 33 критеріями, зокрема щодо якості води, екологічного менеджменту та освіти, безпеки й послуг.

Загалом на пляжах столиці облаштували 26 рятувальних постів. Оперативні чергові та рятувальні підрозділи перебувають на постійному чергуванні та готові до реагування. Безпосередньо на рятувальних постах у межах пляжів чергують близько 150 лайфгардів “Пляжного патруля”. Лайфгарди здійснюють постійне спостереження за водою, а також спільно з поліцією стежать за громадським порядком та безпекою.

“У 2015 році влада Києва підтримала ініціативу “Пляжний патруль” та створила новий формат рятувального сервісу на міських пляжах. Він довів свою ефективність. І на сьогодні ми робимо наступний крок. Ми залучаємо до цієї роботи волонтерів, що є звичною практикою у багатьох країнах світу. Лайфсейвінг-рух – це яскравий мікс активностей, волонтерства, спорту та патріотичного виховання в умовах сучасного громадського простору, яким і є міський пляж. Ми знаємо, що багато киян хотіли б долучитися, і ми заохочуємо їх до цього”, – додав Кличко.

Так, у Дніпровському районі для киян працюють 9 пляжів: “Молодіжний”, “Венеція”, “Передмістна Слобідка”, “Золотий”, “Дитячий”, “Райдуга”, “Тельбін”, “Центральний”, “Веселка”. В Оболонському районі – 2 пляжі: “Вербний” та “Пуща-Водиця”. У Деснянському районі – 2 пляжі: “Чорторий” і “Троєщина”. У Голосіївському районі – пляж “Галерна”.