Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC та міжнародні агентства AP й Reuters.

Дайро Антоніо Усугу затримали під час спецоперації “Озіріс”. У ній брали участь понад 500 військових та спецпризначенців.

Як повідомляється, наркобарон мав схованку у джунглях. Вона була оснащена вісьмома рівнями безпеки.

Фото: AP

Президент Іван Дуке Маркес в телевізійному зверненні подякував правоохоронцям за те, що спіймали Отоніеля.

“Це найбільший удар по незаконному обігу наркотиків у нашій країні в цьому столітті. Цей удар можна порівняти лише з падінням Пабло Ескобара в 1990-х”.

Отоніеля схопили в його будинку в провінції Антіокія на північному заході Колумбії, недалеко від кордону з Панамою. Хоча подробиці спецоперації не повідомляються, президент заявив, що убито одного поліціянта.

REUTERS

Отоніель: хто він та що про нього відомо?

Дайро Антоніо Усуга (Отоніель) – очільник угруповання “Клан дель Гольфо” (“Клан Перської затоки”), яке займається торгівлею наркотиками та нелегальним видобутком корисних копалин. За даними слідства, Усуга був членом партизанської та воєнізованої групи.

До клану Усуги входять приблизно 1200 озброєних людей, серед яких колишні члени ультраправих воєнізованих формувань. 

Банда, яка діє в багатьох провінціях і має великі міжнародні зв’язки, займається контрабандою наркотиків і людей, незаконним видобутком золота і здирництвом. У банді налічується близько 1800 членів, які вербуються з крайніх правих воєнізованих угруповань. Члени банди були арештовані навіть в Аргентині, Бразилії, Гондурасі, Іспанії та Перу.

Угруповання  контролює чимало маршрутів для контрабанди наркотиків з Колумбії до США і навіть до Росії.

Отоніеля звинувачують у спорядженні десятків партій кокаїну до США через Венесуелу, Гватемалу, Мексику, Панаму та Гондурас, убивстві поліціянтів, вербуванні неповнолітніх та сексуальному насильстві над дітьми.

Усуга – найрозшукуваніший злочинець у Колумбії. Влада обіцяла понад 800 тисяч доларів за інформацію про його місцеперебування. Крім того, США пропонували 5 млн доларів за допомогу у пошуках наркобарона. 

У Штатах розслідують кілька справ щодо Усуги. Зокрема, у 2009 році федеральний суд Манхеттена розглядав звинувачення проти нього у торгівлі наркотиками та наданні допомоги ультраправій воєнізованій групі, яку уряд США назвав терористичною організацією. 

Федеральні суди Брукліна та Маямі розглядали звинувачення проти Усуги в імпорті до США щонайменше 73 тонн кокаїну в період з 2003 по 2014 рік через Венесуелу, Гватемалу, Мексику, Панаму та Гондурас.

Дуке сподівається, що затримання Усуги покладе край діяльності його клану. Водночас експерти прогнозують, що “Клан дель Гольфо” невдовзі визначиться з новим очільником.