Про це інформують французький телеканал BFM TV та видання The Local.

Такий крок можуть здійснити в рамках стратегії зі скорочення автомобільного трафіку в місті.

Днями стосовно цього було відкрито громадське обговорення, яке має завершитися у жовтні.

Спеціальну зону, в котрій буде вкрай обмежено рух автотранспорту, пропонують створити в історичному центрі Парижа, що об’єднує чотири округи, а також частину лівого берега на північ від бульвару Сен-Жермен у V-VII округах.

Таким чином влада міста хоче зробити центр більш комфортним для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту.

Водночас низка категорій транспорту зможе туди заїздити.

“Це означатиме, що лише жителі, автобуси, таксі, а також автомобілі, які займаються доставленням, зможуть циркулювати по цьому периметру… Мета полягає в тому, щоб надати пріоритет пішоходам і велосипедистам, зменшити забруднення та шум”, – заявив у коментарі виданню Le Parisien заступник мера Парижа Давід Бельяр.

Точний перелік транспорту, якому буде дозволено в’їжджати в “зону обмеженого транспортного руху”, визначать під час консультацій. Парижани можуть взяти участь в обговоренні, заповнивши анкету на вебсайті міста.

За даними мерії, наразі частка транспорту, котрий їде через центр міста транзитом, становить 40-60% всього трафіку (залежно від годин). Кількість авто, які проїжджають центром Парижа, вдесятеро перевищує кількість автомобілів тих, хто мешкає в тих районах.

В передвиборчій програмі мера Парижа Анн Ідальго були пункти про створення пішохідних зон у місті та перетворення центру на пішохідну зону.

  • Раніше повідомлялося, що Франція має намір заборонити короткі внутрішні авіарейси й тим самим мотивувати пасажирів більше користуватися поїздами. Законодавці схвалили план, згідно з яким кілька повітряних маршрутів будуть закриті для скорочення небезпечних викидів.