Про це свідчать результати загальноукраїнського опитування, що було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року.

Так, 31% опитаних назвали діяльність Бандери як історичної постаті позитивною для України. Практично стільки ж (32%) вважають його діяльність негативною.

Ще 21% – наскільки позитивною, настільки й негативною. А 13% респондентів не визначилися з відповіддю.

Водночас 3% опитаних заявили, що “не чули про цього діяча”.

Як зазначають соціологи, позитивне ставлення переважає у Західному регіоні (70%).

У Центральному регіоні близько 27% опитаних вважають діяльність Бандери позитивною чи негативною, і також ще 27% – наскільки позитивною, настільки й негативною.

Негативне ставлення переважає у Південному та Східному регіонах, де діяльність Степана Бандери вважають негативною для України 54% та 48% відповідно, а позитивною – по 11% в обох регіонах. Істотна частка мешканців Півдня та Сходу вважає  діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25% відповідно).

“Молодь більш схильна вважати Степана Бандеру історичною постаттю, чия діяльність була скоріша позитивною для України”, – йдеться в результатах опитування.

За даними соціологів, 36% прихильників пропрезидентської партії “Слуга народу” вважають Степана Бандеру позитивною історичною постаттю, 27% – негативною.

Серед прихильників “ОПЗЖ” позитивно оцінюють внесок Бандери в історію України лише 4%, а 63% – негативно.

Натомість прихильники “Європейської Солідарності”, навпаки, переважно позитивно оцінюють постать Степана Бандери (57%), негативно – лише 12%.

Опитування проводилося в усіх регіонах України, за винятком незаконно окупованого Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2021 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

ДОВІДКА. Степан Бандера – український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.

  • Згідно із цим же опитуванням, понад 40% українців вважають, що Україна має відзначати і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.
  • Крім того, понад 40% українців підтримують рішення про заборону на публічне використання в Україні георгіївської стрічки.
  • Майже половина українців (46%) позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України.