Про це повідомляє ВВС.

Протестанти на вулицях Ріо-де-Жанейро тримали в руках свічки та плакати з написами: “Не вбивайте мене, вбивайте расизм”, “Чорні люди хочуть жити”.

Протестанти пройшли через центр міста з плакатами: “Кого захищає поліція?”, “Ні кулям, ні голоду, ні коронавірусу”. Також у них в руках були світлини загиблих від рук поліціянтів.

Протести підсилилися й через те, що тиждень тому в бідних районах відбулися поліційні рейди, в результаті яких загинули десятки осіб (28).

За словами експертів, темношкіре населення Бразилії втроє  частіше помирає від рук поліціянтів.

Учасники акції протесту звинуватили президента Бразилії Жаїра Болсонару в геноциді з використанням насильства з боку поліції. Він підтримує жорстку політику боротьби з правопорушниками, зокрема рейди в районах, де більшість жителів – темношкірі та бідні.

Протестанти також вимагали прискорити кампанію з вакцинації проти коронавірусу, оскільки хвороба виявилася значно небезпечнішою для населення, аніж очікувалося на початку пандемії.

За даними організації “Бразильський форум громадської безпеки”, 57% населення Бразилії – темношкірі люди та представники змішаних рас. Саме вони  – дві третини жертв смертельного насилля з боку поліціянтів.

  • 21 квітня суд присяжних у справі про смерть темношкірого американця Джорджа Флойда визнав винним за всіма трьома пунктами ексофіцера Дерека Шовіна. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 40 років.
  • Двопартійна більшість в Сенаті США проголосувала за законопроєкт, що засуджує дискримінацію стосовно азійців. Також він передбачає створення нової посади в Мін’юсті для прискорення розгляду потенційних злочинів на ґрунті расової ненависті, пов’язаних із пандемією коронавірусу.