Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на матеріал у  журналі Environmental Science and Technology.

Токсин, який знайшли вчені, небезпечний навіть для питної води.

Автори дослідження зазначили, що такий вміст потенційно загрожує здоров’ю новонароджених.

“Дослідження свідчить, що забруднення грудного молока токсинами PFAS, вірогідно, є у всіх американських жінок…. Ці хімічні елементи забруднюють навіть те, що має бути ідеальною їжею від природи”, – сказала співавторка дослідження Еріка Шредер, наукова керівниця компанії Toxic Free Future.

PFAS – токсини, які містять приблизно 9 тисяч елементів. Їх використовують для виготовлення таких продуктів, як пакування продуктів, одягу, килимів.

Їх називають “вічними хімічними елементами”, оскільки вони не руйнуються природним шляхом і надовго можуть залишатися в людському організмі. Через ці токсини може розвиватися рак, з’явитися захворювання  печінки, щитоподібної залози, різко зменшитися кількість сперматозоїдів.

Вчені зауважили, що досі не існувало чіткого критерію стосовно того, яка кількість токсину допустима для грудного молока. В питній воді це 1 ppt, а в грудному молоці було зафіксовано від 50 до 1850ppt.

  • Матері, що вигодовують і отримали вакцину проти COVID-19, можуть передавати захисні антитіла своїм дітям через грудне молоко протягом щонайменше 80 днів після вакцинації.