Про це повідомляє BBC.

Зіткнення відбулися на Храмовій горі біля мечеті Аль-Акса вчора увечері, після того, як тисячі мусульман прийшли сюди вшанувати останню п’ятницю священного місяця Рамадан. Палестинці спробували закидати поліціянтів камінням. У відповідь ті застосували гумові кулі, сльозогінний газ і шумові гранати. На місці події розгорнули польовий шпиталь Червоного півмісяця для надання необхідної медичної допомоги постраждалим.

Фото: Reuters

Мечеть Аль-Акса вважається однією з найбільш шанованих святинь ісламу. Саме тут міститься священне місце для юдеїв —  Храмова гора.

Історично склалося так, що ісламська святиня нерідко стає осередком насильства.

Ізраїльська поліція заявила, що застосувала спецзасоби задля того, що “навести порядок” під час масових заворушень.

Водночас представник мечеті Аль-Акса через гучномовець намагався заспокоїти розлючений натовп та поліціянтів.

“Поліція повинна перестати кидати світло-шумові гранати, молоді люди повинні заспокоїтися і перестати шуміти!” – говорив представник мечеті.

Служба екстреної допомоги палестинського Червоного півмісяця заявила, що довелося госпіталізувати 88 палестинців після попадання в них гумовими кулями з металевим покриттям. Поліція заявила про шістьх поранених працівників.

Видання зазначає, що напруга зросла у зв’язку із загрозою виселення палестинських сімей з району Шейх Джаррах в Східному Єрусалимі. У понеділок Верховний суд Ізраїлю має провести слухання у цій судовій справі.

Спеціальний координатор ООН з питань Близькосхідного мирного процесу Тор Веннесленд закликав усі сторони “поважати статус святих місць у Старому Єрусалимі в інтересах миру та стабільності”.

Міжнародна спільнота також закликає до деескалації конфлікту.

Нагадаємо, що Ізраїль окупував Східний Єрусалим після шестиденної війни 1967 року. Країна також планує зробити неподільний Єрусалим столицею, хоча багато країн не підтримують це прагнення. Водночас палестинці сподіваються, що Східний Єрусалим стане майбутньою столицею створеної ними незалежної держави.

  • У кінці квітня в Східному Єрусалимі в результаті жорстоких сутичок між ультраправими єврейськими активістами, палестинцями та ізраїльською поліцією поранення отримала сотня людей.