Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Попри те, що в Італії більшість громадян підтримала таку ініціативу уряду, в деяких містах все ж відбулися масові протести.

Нововведення передбачає, що з 15 жовтня в Італії кожен працівник в державному чи приватному секторі зобов’язаний мати Green Pass. Це доказ вакцинації, наявності антитіл у крові чи негативний тест на COVID-19.

Через рішення уряду в місті Трієст понад шість тисяч працівників заблокували роботу порту. Аналогічні протести відбулися в портах Генуї та Анкони. Загалом, було зафіксовано проблеми в роботі трьох з шести портів Італії.

Тим часом десятки противників Green Pass в Римі намагалися заблокувати автомобільний рух у Римі. Декотрих затримали поліціянти.

Крім цього, через протести було зафіксовано проблеми в роботі великих компаній, як от Electrolux, San Benedetto та Zoppas.

Наразі саме в Італії одні з найжорсткіших в Європі вимоги до COVID-сертифікатів у повсякденному житті. Спершу  сертифікати потрібні були, аби потрапити до культурного чи розважального закладу, але поступово їх дію розширювали. Минулого місяця було прийнято рішення зробити їх обов’язковими для виходу на роботу.

Ті, в кого не буде Green Pass – не зможуть працювати й, відповідно, не отримуватимуть заробітну плату. За порушення вимоги передбачено штраф розміром до 1,5 тисячі євро.

На сьогодні у 15% приватних та 8% державних працівників Італії досі не мають  Green Pass.

В Італії понад 86% громадян віком від 12 років отримали принаймні одне щеплення проти коронавірусу. Цього достатньо, аби отримати Green Pass. Понад 3 мільйони італійських  працівників  досі не отримали жодного щеплення. Вони мають право працювати лише в разі, якщо за власний кошт робитимуть ПЛР-тести кожні 48 чи 72 години.

  • З 31 липня Італія відкрила кордони для українських туристів, але за умови самоізоляції протягом п’яти днів по прибуттю.
  • З 31 серпня вакцинованим мандрівникам дозволили в’їзд без карантину.