Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Йдеться про 1,4 млн доз вакцини, виготовленої за ліцензією компанії AstraZeneca, і 950 тисяч доз вакцини від компанії Pfizer.

“21 квітня Глобальна ініціатива COVAX надіслала нам листа про те, що до кінця травня ми очікуємо наступну поставку вакцини AstraZeneca в розмірі 1,4 млн доз вакцини. І до кінця червня ми повинні також отримати 950 тисяч доз вакцини Pfizer”, – зазначив Ляшко.

Він нагадав, що загалом планується до поставки в Україну в рамках механізму COVAX “як мінімум 8 млн доз вакцин”.

Минулого тижня в рамках цієї ініціативи до України було доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech.

Сьогодні в Україну доставили понад 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яка виготовлена на південнокорейському майданчику.

Усі вакцини у межах COVAX Україна отримує безоплатно.

(На відео – з 3:50)

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно із яким учасники бойових дій, нардепи та відомі особи, старші за 60 років, можуть претендувати на залишки доз вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.
  • У вівторок, 13 квітня, в Україні розпочалося щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 16 квітня до України доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech. 18 квітня розпочалася вакцинація цим препаратом.
  • Днями Кабінет Міністрів опублікував Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19. Згідно з ним, до кінця року планують зробити 47,8 млн щеплень.