Про це повідомляє американський телеканал Fox News.

У кількох американських містах, в різних штатах, протести спалахнули одночасно. Протестанти обурені випадками, коли було вбито 20-річного Даунте Райта та 13-річного Адама Толедо.

Зазвичай протестанти виходили на вулиці у нічний час.

У Чикаго, де було вбито Адама, тисячі людей вийшли на Логан-сквер. Вони планували пройти маршем до будинку мера Лорі Лайтфут, деякі протестанти вимагали відставки чиновниці. Здебільшого  протест був мирним. Однак, в кількох місцях протестанти пішли в наступ проти поліціянтів.

У  Міннеаполісі, де застрелили Райта, протести тривали шосту ніч поспіль. Спершу  влада дозволила протестантам висловити своє невдоволення, скасувала нічну комендантську годину. Однак напередодні протестувальники  проламали захисний паркан навколо будівлі поліції. Після цього поліція вийшла на вулиці. Було проведено понад 100 арештів. Серед затриманих виявилися журналісти. Представники редакцій подали до суду й отримали ухвалу щодо того, що поліція не має права арештовувати чи погрожувати журналістам. За словами представників ЗМІ, поліція відпустила їх лише після того, як вони погодилися сфотографуватися разом з документами, що засвідчують їх особу.

У Каліфорнії протести спочатку були мирними, однак закінчились розбитими вікнами, пожежами, пошкодженими автомобілями. В місті Окленд в марші брали участь 300 осіб. У  поліції повідомили, що під час маршу люди кидали в поліціянтів пляшки та інші предмети. Один офіцер отримав поранення. Через кілька годин влада міста оголосила протест незаконним та наказала демонстрантам розійтися. Протестанти розійшлися мирно, не було затримань та арештів.

У  Портленді (штат Орегон) поліція повідомила про масові заворушення ввечері в п’ятницю. Це було відповіддю населення на те, що від рук поліції загинула людина. За словами очевидців, застрелений був психічно хворим.

Йдеться про застреленого 30-річного білого чоловіка. Він зняв одяг та заблокував рух на перехресті. Заступник начальника поліції Кріс Девіс розповів про те, що в чоловіка стріляли з пневматичної зброї. При цьому ще один поліціянт вирішив відкрити вогонь й застрелив чоловіка. Офіцера скерували  в адміністративну відпустку і відмовляються назвати його чи її ім’я. Відразу після цього на місці вбивства зібралися близько 150 осіб. Вони були одягнені в чорне, в окулярах, протигазах, шоломах.

Коли поліціянти закінчили огляд місця вбивства, протестувальники  пройшли маршем, розірвали поліційну фалангу та почали наступами на правоохоронців. Після цього протестанти перекрили дорогу в місті. Щоб розблокувати проїзд – поліціянтам довелося скористатися перцевими балончиками. Дехто бив поліціянтів палками, коли ті відступали.

Мер міста Теж Віллер негативно оцінив дії протестантів. Він сказав, що поліціянта, який застрелив чоловіка, покарають.

“Нам довелося викликати майже всіх поліціянтів в окрузі, аби стримати цю групу протестантів…”, – сказав він.

Проте, протестанти не відреагували. Вони розбивали вікна в будівлях у  центрі міста,  палили фаєри тощо.