Про це поінформували в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Йдеться про вакцину AstraZeneca-SKBio, яка виготовлена на південнокорейському майданчику. Її доставили до України в рамках глобального механізму COVAX.

“Сьогодні Україна отримала понад 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї в межах глобальної ініціативи COVAX”, – зазначається в повідомленні.

Цю партію в МОЗ планують використати для вакцинації:

• пріоритетних груп, людей віком 65+;

• тих, хто має отримати другу дозу вакцини від AstraZeneca відповідно до визначеного інтервалу між першим та другим щепленням (йдеться про людей, котрі отримали першу дозу препарату Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca).

Як відомо, глобальна ініціатива COVAX має на меті забезпечити рівний доступ всіх країн до вакцин проти COVID-19. Усі вакцини у межах цієї ініціативи Україна отримує безоплатно.

Загалом до кінця року COVAX має надати вакцини для щеплення 8 млн українців.

Минулого тижня в рамках цієї ініціативи до України було доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech.

Що відомо про вакцину

Препарат від AstraZeneca – це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Вакцина дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі, Великій Британії та інших країнах. Крім того, її для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Як пояснюють у МОЗ України, у вакцині від AstraZeneca використовується безпечний для людини рекомбінантний аденовірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися.

Як зазначають у МОЗ, ефективність вакцини варіюється від 63% у захисті від симптоматичного COVID-19 осіб від 18 років. У березні цього року повідомлялося, що компанія AstraZeneca знизила на три процентних пункти ефективність своєї COVID-вакцини (тепер вона на рівні 76%).

Вакцину вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози з інтервалом у 4-12 тижнів.

Як відомо, українців досі вакцинували препаратом Covishield. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca.

В українському МОЗ запевнили, що “всі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними”.

“Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними”, – наголосили в міністерстві.

Варто зазначити, що Міністерство охорони здоров’я України раніше вирішило збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield з 28 днів до 90 днів.

  • У лютому Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину проти коронавірусу компанії AstraZeneca та Оксфордського університету для екстреного використання.
  • Дослідження показували, що вакцина проти коронавірусу COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca дає більш ефективний захист, якщо колоти дві дози з інтервалом між ними в три місяці і більше.
  • У березні низка країн заявили про призупинення використання оксфордської вакцини AstraZeneca через надходження інформації щодо можливого утворення тромбів у вакцинованих людей. Це, зокрема, ДаніяШвеціяНорвегія, Естонія, Литва, Люксембург, Латвія, РумуніяНімеччина, Франція, Італія#Букви зібрали всю інформацію про паніку навколи вакцини AstraZeneca.
  • 18 березня в регуляційному органі ЄС, Європейському агентстві лікарських препаратів (EMA), підтвердили, що немає доказів спричинення вакциною AstraZeneca проти COVID-19 утворення тромбів і згортання крові. Після цього ряд європейських країн оголосили про відновлення вакцинації цим препаратом.
  • На початку квітня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) оприлюднило заяву, в якій зазначило, що побічним ефектом вакцини Vaxzevria від AstraZeneca дійсно може бути тромбоз у дорослого населення. В агентстві пояснили, що виникнення тромбозу після вакцинації — це свого роду імунна відповідь організму. Зазначалося, що тромбоз — у списку рідкісних побічних ефектів COVID-вакцини Vaxzevria. Він може проявитися протягом двох тижнів після вакцинації. На цей момент такі випадки були зафіксовані, зокрема, у жінок до 60 років.