Про це повідомляє BBC.

У новій редакції сказано, що сексуальне насилля, примус неповнолітніх до сексу, зберігання дитячої порнографії та приховування цих фактів за законами Ватикану  кваліфікуються як кримінальні злочини.

За словами Франциска, одна з цілей нової редакції – “зменшити кількість випадків, коли покарання за сексуальне насилля залишилося на розсуд урядовців”.

Зміни до кримінального кодексу в Ватикані розробляли протягом 11 років. Над ними працювали експерти з кримінального та канонічного права.

Протягом останніх кількох років стало відомо про тисячі випадків сексуального насилля з боку католицьких священників. Протягом десятиріч їх жертви розповідали про це відкрито, однак через застарілі закони добитися покарання для священнослужителя було неможливо.

До цього суттєві зміни до кримінального  кодексу вносили в 1983 році Папою Іоаном Павлом II. Тоді було створено пункт, який передбачав, що єпископи мають приймати скарги щодо сексуального насилля.

Нові зміни почнуть діяти 8 грудня.

У законі виписано:

  • жертвами сексуального насилля можуть стати як дорослі, так і діти. До цього в Ватикані говорили, що жертвами можуть бути лише діти, оскільки дорослі ніби-то можуть опиратися чи не погоджуватися на примусовий секс;
  • священник може втратити сан у разі сексуального насилля;
  • за сексуальне насилля можуть покарати також тих, хто працює при церквах (наприклад, виконують адміністративні функції). За це передбачено такі покарання, як втрата роботи та виплата штрафу;
  • відтепер будь-хто зі священників, незалежно від сану, чию вину в сексуальному насиллі буде доведено, отримає покарання залежно від проведеного розслідування.

Також зміни полягають у тому, що судитимуть священнослужителів не за “сексуальне насилля”, а за “порушення шостої заповіді” (не чини перелюбу, – ред.).

  • У 2019 році Папа Франциск видав директиву, якою вимагав від усіх католицьких священників та монахинь повідомляти церкву про випадки  чи підозри щодо сексуальних домагань.